reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Cestovní náhrady paušálem  (Přečteno 3166 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Markéta Mastná

  • Host
Cestovní náhrady paušálem
« kdy: 08. 02. 2011, 14:37:53 »
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda podle ZP a zákona o dani z příjmu (ZDP) můžeme proplácet zaměstnanci paušál na cestovní náhradu, aniž by se z něj platilo pojištění a daň z příjmu.
Dále jsem se chtěla zeptat, zda u slovenského občana můžu uplatňovat slevu na dani každý měsíc nebo jenom jednou za rok v daňovém přiznání. Veškeré příjmy má v ČR a manželka neuplatňuje daňovou slevu na děti.

Moc děkuji za zodpovězení dotazu.

S pozdravem a hezký den přeje Markéta Mastná

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Cestovní náhrady paušálem
« Odpověď #1 kdy: 11. 02. 2011, 08:54:38 »
Dobrý den,

k paušálům by pro Vás mohl být užitečný tento článek: http://www.podnikatel.cz/clanky/vite-o-moznosti-poskytovani-cestovnich-nahrad/

V podstatě odpovídá i na Váš dotaz. Nesmíte překročit limit daný § 163 ZP.

Dagmar Kučerová  ;)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama