reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Služba mezi IO a plátcem DPH v EU  (Přečteno 1415 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

R1

• Host
Služba mezi IO a plátcem DPH v EU
« kdy: 09. 01. 2018, 09:21:01 »
Dobrý den,

postupně procházím poradnu, ale nenašel jsem zatím odpověď na můj dotaz. Jsem identifikovaná osoba (mám příjem z Adsense) a podávám pouze souhrnné hlášení. Nyní mě oslovil klient z Německa, jedná se o firmu GmbH, mám jeho platné DIČ. Chce si pronajmout část webu kvůli reklamě. Samozřejmě potřebuje fakturu, nicméně nejsem si jistý jak postupovat. Mám uplatnit reverse charge stejně jako u faktur pro Adsense? Tzn. vystavit fakturu a poté podat souhrnné hlášení a tím to končí, daň platí příjemce služby? Částka v EURech, na faktuře co vystavím, je vlastně bez DPH?

Děkuji za odpověď,
R.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Služba mezi IO a plátcem DPH v EU
« Odpověď #1 kdy: 09. 01. 2018, 11:43:07 »
Dobrý den,

ano jde o službu, do EU os. povinné k dani ( podnikatel / firmy  )  neusazené v tuzemsku ( nemá li zde sídlo či provozovnu ), tedy reverse charge, musíte zadat jeho VAT ( DIČ tady to má o to je to jednodušší  ) + vaše DIČ  jako IO a na FA ( vaší ) uvedete info "reverse charge" Účtujete bez daně, dodaní si ( případně také nárokuje ) odběratel z EU, tamní sazbou daně.

podáváte SH +přiz. k  DPH ( služby do EU, ř.21 )

R1

• Host
« Odpověď #2 kdy: 09. 01. 2018, 12:14:24 »
Děkuji moc za odpověď. Jen se chci zeptat, abych to chápal správně. Jakmile vznikne plnění v lednu 2018, podávám do 25. února jak SH + přiz. k DPH (zde uvádím peníze, které mi přijdou na účet? platba probíhá v EURech a banka je mění za CZK), ale další měsíce zůstávám pouze u SH. (mám pouze Adsense a nemusím podávat přiz. k DPH, protože nevznikla daňová povinnost)

Redakční tip

• Stálý člen

M.M.

• Host
« Odpověď #3 kdy: 09. 01. 2018, 12:28:17 »
do přiznání uvádíte účtovanou částku v ekvivalentu přepočtu EUR na CZK v den vystavení ( DUZP ) toho dokladu, jste povinen účtovat či vést DE v české měně !  s úhradou to nemá nic společného,

pokud účtujete o pohledávce ( vedete účto ) , může vám vzniknout kurzový zisk / ztráta při posunutí úhrady na BÚ - rozdíl účtujete výsledkově 563 / 311 nebo 311 / 663

pokud jste OSVČ a vedete daň. evidenci, tak zde se nic o kurzových rozdílech neúčtuje, protože pro účely stanovení daň. základu k DPFO , vycházíte nikoli z hodnoty pohledávky, ale z hodnoty příjmu ( tedy příjmem je to, co inkasujete, pokud inkasujete vlivem kurz. rozdílu o trochu více či méně , evidujete v příjmovce o troch více či méně.

ale s vykazováním hodnot do přiznání DPH nemá úhrada nic společného ani v účtu ani v DE, 

R1

• Host
« Odpověď #4 kdy: 09. 01. 2018, 13:23:18 »
Omlouvám se, že jsem to neuvedl již na začátku, nicméně ja jsem neplátce DPH. Jsem pouze Identifikovaná osoba kvůli Adsense. Takže bohužel nevím, jak se účtuje výsledkově. Přeci se touto jednou fakturou na pár set euro nestanu plátcem DPH?

Reklama

• Stálý člen

M.M.

• Host
« Odpověď #5 kdy: 09. 01. 2018, 13:36:57 »
Dobrý den,

já vám bohužel nerozumím ( já celou dobu vím že jste jen iden. osoba ), jako IO vystupujete jako plátce DPH pouze v přeshraničních plnění do / z  EU, bez nároku na odpočet. V tuzemsku jste dále neplátcem. prostě pouze vykažete fakturovanou hodnotu do ř. 21 př. k DPH a údaje do SH. 

Prostě to 1x vykážete berńáku a pak to budete dělat, postaru jak dosud, jde jen o výkaznictví, tím že podáte jako IO přiznání k DPH se nestanete automaticky plnohodnotným plátcem DPH i v ČR

co v tom proboha pořád hledáte ? já se obávám, že vám nemohu více pomoci, pokud to prostě není " vaše parketa " tak to dejte účetní, to takhle nemůžete dělat a já už nemám sílu

R1

• Host
« Odpověď #6 kdy: 09. 01. 2018, 13:52:41 »
To jsem potřeboval vědět, děkuji za Váš čas. Jako IO jsem pouze vyplňoval souhrnné hlášení. Nic víc v mém případě nebylo potřeba, tak mi to bylo řečeno i na finančáku.

M.M.

• Host
« Odpověď #7 kdy: 09. 01. 2018, 13:59:24 »
ať se Vám daří

Platby GoPay

reklama