reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Kapitálový majetek  (Přečteno 939 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Andrea Novotná

  • Host
Kapitálový majetek
« kdy: 08. 01. 2018, 21:46:11 »
K podnikání používám svůj soukromý účet, musím v daňovém přiznání udávat úroky z tohoto účtu jako kapitálový majetek? Dále mám spořicí účet, musím úroky i z tohoto účtu přiznávat? Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Kapitálový majetek
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2018, 22:47:36 »
Dobrý den,


to je právě to co jsem psal a píšu poněkolikáté, není moc vhodné používat osobní účet v podnikání. K vaší otázce, pokud máte skutečně osobní účet ( jako nepodnikající FO - spotřebitel tedy takto veden u banky ) uvádět to nemusíte jako příjmy podnikatele ( tz. vykazovat jako příjem úroky z úložek a vkladů na vkladových knížkách a jiných depozitech) u FO jsou tyto úroky ( ve prospěch klienta )  již daněny bankou ( tedy to co vám připisují by mělo být na nepodnikatelských účtech již poníženo o 15 %, případně.


Pokud to takto děláte FÚ to bude jedno, pokud A) položky správně identifikujete ( co je příjem / výdej podnikání ) a co ne
                                                                    B) u těch úroků si případně obhájíte že jsou to úroky již po zdanění


bance by se to moc nelíbilo, BÚ pro podnikatele mají jiný režim a také jiné bankovní poplatky, ale to je věc vaše a vaší banky.

 

Platby GoPay

reklama