reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání při studiu  (Přečteno 1079 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Honza

• Host
Podnikání při studiu
« kdy: 08. 01. 2018, 21:38:52 »
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně začátku podnikání. Mám za sebou rok na VoŠ a dva roky na VŠ (kterou jsem nedodělal a šel pracovat). Od začátku roku, jsem ukončil ve firmě pracovní poměr a založil si OSVČ od 1.1.2018. Pořád pracuji ve stejné firmě s fixním platem, ale pracuji i jinde.
Dnes jsem přemýšlel, že bych se mohl opět přihlásit na VoŠ kvůli statusu studenta (je mi 23let) a využil tak zvýhodněných odvodů. Na googlu jsem se dočetl, že odvody nejsou za první rok žádné, pokud nepřesáhnou hodnotu 65.000 +-. Tady se chci pozastavit, jestli je myšleno školní rok nebo kalendářní a jak to udělat. Jestli teď do léta budu normálně fungovat jako OSVČ s normální hodnotou odvodů, pak se přihlásím na VoŠ a od září budu student a nebudu odvádět žádné odvody s tím, že za rok doplatím soc. + zdrav.,(poloviční) protože můj obrat bude vyšší než 65.000. (ještě jsem si říkal, zda by bylo možné si nechat posílat jen část peněz na účet, abych se vlezl do těch 65.000 a zbytek jinam, ale to už by byl asi velký podvod) Popř. kde všude tuhle změnu musím nahlásit. A můžu tohle využívat až do 26 let, aktuální VoŠ funguje stylem, že stačí zaplatit školné a jste student na celý rok.

Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Podnikání při studiu
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2018, 22:56:10 »
podvody jsou u mne no comment

Lada

• Host
Re:Podnikání při studiu
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2018, 23:59:05 »
Je myšlen kalendářní rok, od 1.1. do 31.12., nikoli školní rok. OSVČ vedlejší budete teprve až získáte status studenta, do té doby budete OSVČ hlavní. OSVČ vedlejší byste mohl být i tehdy, kdybyste podnikal při zaměstnání, tj. měl byste ještě pracovní poměr, v němž byste probíral alespoň minimální mzdu. Ale není to tak, že byste jako OSVČ vedlejší neplatil žádné odvody pojistného - jenom byste neměl povinnost platit měsíční zálohy na pojistné. Po ukončení kalendářního roku musíte zdravotní i sociální pojišťovně podat roční přehled a zaplatit pojistné za uplynulý rok, které bude ve stejné procentuální výši, jako u OSVČ hlavního.

Zatajovat své příjmy a nechat si je posílat někam jinam bokem je podvod. Jestli to se svým podnikáním myslíte vážně, tak na prasárny tohoto typu rychle zapomeňte.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama