reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Syn pomáhá při mém podnikání  (Přečteno 871 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Šárka

  • Host
Syn pomáhá při mém podnikání
« kdy: 08. 01. 2018, 18:19:19 »
Dobrý den,
syn mi pomáhá při mém podnikání na dohodu. Měsíčně mu vyplácím do 10.000.- Kč. Zdravotní si platí. sociální ne. Bude muset podávat daňové přiznání na tyto peníze ( 120.000,-Kč/rok)?
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Syn pomáhá při mém podnikání
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2018, 22:54:45 »
Dobrý den,


ať si to podá, nebude nic doplácet na dani z příjmu FO, protože má příjem ze ZČ ( §6 ) a pokud si uplatní nějaké odčitatelné položky či daňové slevy, může vyjít i přeplatek.


PS: Neplatí li si však SP budou mu chybět roky do důchodu a v 65 si to bude horko těžko nadělávat, bude li chtít důchod alespoň pidi důchod , ale to je vaše věc.


 

Platby GoPay

reklama