reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Topení v provozovně  (Přečteno 895 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin

  • Host
Topení v provozovně
« kdy: 08. 01. 2018, 12:25:54 »
Dobrý den,


uvažujeme o pronájmu nové provozovny - v centru města, provozovna má topení elektrické (přímotopy), případně je k dispozici komín. Pro snížení nákladů na topení by jsme chtěli topit dřevem. Nastávají komplikace v případě, kdy se v provozovně bude topit dřevem ? Pronájem na fyzickou osobu (osvč) případně s.r.o. Díky za zkušenosti.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaTomáš Neugebauer

  • Host
Re:Topení v provozovně
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2018, 19:03:07 »
V každém případě je nutné se o způsobu vytápění nejprve domluvit s pronajímatelem (komín např. nemusí být provozu schopný nebo je provozu schopný pro jiný druh paliva). Způsob používaného (povoleného) vytápění by měl být uveden v nájemní smlouvě. Bude-li ujednáno vytápění s využitím komínového tělesa, mělo by být ve smlouvě pronajímatelem potvrzeno (vyjádření), že komín je schopen bezpečného provozu pro připojené topidlo. Zároveň by mělo být dohodnuto, kdo se bude starat o zajištění bezpečného provozu - čištění, kontroly, příp. i revize. Budete-li to vy, doporučuji nechat si předložit doklad o poslední kontrole komína, příp. i o provedené revizi, a to nejen z důvodu stanovení, kdy máte zajistit další kontrolu, ale též i z důvodu získání informace o stavu komína. Podrobnější informace naleznete na: http://bozppo-neu.cz/?page_id=2075

Dalšími problémy, s kterými je nutné počítat, jsou z oblasti ochrany životního prostředí, tedy z oblástí ochrany ovzduší a odpadového hospodářství. Předpokládám, že se bude jednat o nějakou malou provozovnu s topidlem do 25 kW, takže v oblasti ochrany ovzduší nepředpokládám žádný problém. Není-li komín delší dobu používán, bude nutné jej nechat vyčistit kominíkem. Též bude nutné dodržovat požadavek spalovat pouze palivové dříví, případně jiné schválené palivo (uhlí apod.). V oblasti odpadového hospodářství je nutné počítat s tím, že bude vznikat významný podíl odpadu - popel. Bude tedy nutné zajistit si jeho ekologickou likvidaci za svou firmu (stanete původcem tohoto odpadu).


 

Platby GoPay

reklama