reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Paušální výdaj za auto  (Přečteno 4580 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kateřina Augustinová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 0
    • Zobrazit profil
Paušální výdaj za auto
« kdy: 05. 01. 2018, 11:30:28 »
Dobrý den,
Jsem osvč při zaměstnání, neplátce dph.
Pořídila jsem si ojeté auto, které je nezbytné v mém podnikání v oblasti fitness, návštěvy u klientů, úvodní lekce, konzultace apod. Auto používám i pro soukromé účely a několikrát do měsíce pro účely spojené s podnikáním. Jezdím po okolí cca do 30 km.
Jaké mám možnosti odepsat si náklady za užívání auta. Vložit či nevložit do obch. majetku? Nechci nic složitého, vedení knihy jízd, počítání najetých km apod. paušál mi přijde rozumný. Jen přesně nevím co zahrnuje. Zaplatím silniční daň 3000,- a na konci roku si odečtu z příjmů 4000,- x 12 měsíců za auto? Nebo se to nějak ještě krátí?A jak je to s dopravou za klientem, tu už mu při uplatnění paušálu účtovat nesmím? Mohu ještě něco uplatnit k paušálu, nebo je v něm zahrnuto vše. Děkuji za reakce a vysvětlení mi to po lopatě, nějak se v tom ztrácím.
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Paušální výdaj za auto
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2018, 12:41:00 »
Dobrý den,

bude to rychlé ( mám toho hodně )

tedy jste li OSVČ a používáte li vozidlo k podníkání ( §7nebo §9 nelze u §10 ) + soukromě můžete si dát paušální náklady za auto ( výdaje dopravy tz. to zahrnuje parkovné a vč. benzínu ) a to 4000,- měsíčně,  nezahrnuje opravy, pojistné, sil . daň  - to můžete uplatnit nad to.

Pokud si uplatníte v DE odpisy a máte li krácený paušál ( 4000,- ) musíte si krátit odpis poměrem 80%

Nevedete cesťáky, knihu jízd.

Paušál na auto však nelze, pokud nevedete daň. evidenci ale výdaje v DP uplatňujete tzv.  %-tem z příjmu.


M.M.

  • Host
Re:Paušální výdaj za auto
« Odpověď #2 kdy: 05. 01. 2018, 12:44:21 »
jo, přeúčtovat dopravu na klienta můžete "zde  jde o vaše příjmy z podnikání " a tam se meze nekladou ( zdaníte to v přímovce ) , tedy po dohodě s vaším klientem ( co kdo snese )

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama