reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bankovní účet na živnost  (Přečteno 810 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline franbo

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Bankovní účet na živnost
« kdy: 04. 01. 2018, 16:48:29 »
Dobrý den,

už pár let mám volnou živnost, za rok mám odhadem 20 faktur. Je nutné, abych měl bankovní účet odlišný od účtu, který používám k soukromým účelům (obědy, oblečení, nájem za byt atd., přičemž to nejsou žádné náklady v podnikání, prostě výdaje "za život")? Celou dobu to mám všechno pod jedním účtem a jeden kamarád mne informoval, že by to správně mělo být rozděleno. Má pravdu, nebo ne? Je to zákonem dané, či nikoliv?

Ať tak či tak, uvažuji, že to rozdělím a založím si běžný účet, který budu využívat vyloženě jen na podnikání. Pokud to udělám, musím i z tohoto stejného účtu odesílat platby za sociální a zdravotní, nebo je to jedno, ale je důležité, aby platba s daným variabilním symbolem zkrátka dorazila a bude jedno z jakého účtu?

Snad jsem to nepopsal zmatečně :-)
Děkuji za radu!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Bankovní účet na živnost
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2018, 08:42:44 »
Finančnímu úřadu a dalším podobným institucím je to úplně jedno. Ale většinou to vadí bance, u které máte ten účet. Banky mívají v obchodních podmínkách, že pro podnikání nesmíte používat soukromý účet, ale musíte si zřídit podnikatelský účet.

Platby GoPay

reklama