reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Užívání osobního účtu k podnikání  (Přečteno 5411 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Libor Bartoš

  • Host
Užívání osobního účtu k podnikání
« kdy: 30. 12. 2017, 18:51:39 »
Dobrý den. Chtěl bych se optat. Budu mí osobní účet, který budu užívat k podnikání. Mohu ten to účet i pro osobní platby? Třeba bych si tam nechal posílat důchod, a své peněžní prostředky. Paní z finančního úřadu mi tvrdí že mohu, jenom je nebudu zahrnovat do příjmů. Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Užívání osobního účtu k podnikání
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2018, 00:01:08 »
Dobrý den,


to není věcí FÚ, tedy tento to skutečně nerozlišuje, částky které vám chodí na BÚ si musíte sám správně zaevidovat ( vedete li daň. evidenci ) jako příjem  / výdej podnikatele ( nebo ) příjem / výdej nezvyšující či nesnižující daňový základ ( ZDP ).


Problémem to může být u banky, ty skutečně odlišují osobní ( spotřebitelské )  a podnikatelské BÚ ( tuším, že jinak zdaňují úroky (ve prospěch klienta z úložek hotovostí) , kdy úrok na spotřebitelských účtech je zdaňován již bankou ), ale to si musíte zjistit u vašeho peněžního ústavu, já nejsem bankéř.


 

Platby GoPay

reklama