reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Inventura - zboží nakupováno v EUR  (Přečteno 6528 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

• Host
Inventura - zboží nakupováno v EUR
« kdy: 29. 12. 2017, 14:41:35 »
Dobrý den,

nyní se chystám na inventuru skladových zásob, ale narazil jsem na věc, se kterou si nevím rady.

V průběhu roku jsem nakoupil zboží z Polska v EUR - a to několikrát (pokaždé je jiný kurz). Nyní chci dělat inventuru, ale nevím jaký kurz použít. Použít ten, co se použil při platbě či stačí použít co bude k 31.12.2017?

Jsem neplátce DPH, vedu daňovou evidenci.

Děkuji za radu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Inventura - zboží nakupováno v EUR
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2017, 14:55:46 »
Dobrý den,

myslím si že nebudete přeceňovat, a to pravděpodobně ani v daň. evidenci. Mám za to že je to asi obdobné jako v účetnictví, kde oceňujete zásoby zboží v pořizovacích cenách. Tz. zásoby zůstávají v hodnotách při naskladnění.

Zákon o účetnictví vymezuje :
Účetní jednotky jsou povinny vést účetnictví v peněžních jednotkách české měny. V případě pohledávek a závazků, podílů na obchodních korporacích, práv z cenných papírů a zaknihovaných cenných papírů (dále jen „cenný papír“) a derivátů, cenin, pokud jsou vyjádřeny v cizí měně, a cizích měn, jsou účetní jednotky povinny použít současně i cizí měnu; tato povinnost platí i u opravných položek, rezerv a technických rezerv, pokud majetek a závazky, kterých se týkají, jsou vyjádřeny v cizí měně.

Pokud vedete daňovou evidenci musíte se podívat do zákona o dani z příjmu, ale nemyslím si , že by tomu bylo jinak. Navíc v daňové evidenci nevznikají ani žádné kurzové rozdíly, jelikož se zde čistě pro daňové účely ( ZDP ) evidují až skutečné příjmy a výdaje.

Ať se daří a já končím, až zase po Novém roce.   

Platby GoPay

reklama