reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání v zahraničí i ČR  (Přečteno 4506 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

  • Host
Podnikání v zahraničí i ČR
« kdy: 27. 12. 2017, 21:44:08 »
Dobrý den, dlouhodobě žiji ve Francii, kde jsme podnikatel a mám zavedeno zdravotní pojištění.
Mohu mít souběžně i OSVČ v Česku? Nebo mám fakturovat na můj živnostenský list ve Francii ? (pojí se s tím samozřejmě problémy s poplatky za bankovní převody pro klienta, poplatky za převod měny atd.).
Děkuji za odpověď,
hezký večer,
Jana

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Podnikání v zahraničí i ČR
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2017, 22:18:57 »
Dobrý den,


ptáte se na základní věci, uvedené v zákoně ( hlava II., §5 Živnostenského zákona )


 https://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-455-1991-sb-o-zivnostenskem-podnikani-zivnostensky-zakon/uplne/#cast1


tedy za splnění podmínek, můžete provozovat živnost v ČR na český ŽL, samozřejmě, nikde není zakázáno aby jste nabízela své služby jako FR podnikatelka, odběratelům z ČR. V tomto případě, by jste musela klíčovat o jaké služby ( či zboží ) z vaší strany jde,  kdo je odběratelem a zda se nestanete plátce DPH či IO podle podmínek EU a Francouzské FS. Současně, jako daňový rezident FR zdaňujete své " celosvětové příjmy" ve Francii.


 

Platby GoPay

reklama