reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH  (Přečteno 5046 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

L.Mrázova

  • Host
DPH
« kdy: 17. 12. 2017, 19:22:45 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na otázku týkající se DPH, ráda bych otevřít prodejnu na pronájem a servis nářadí všeho druhu. Podotýkám že nákup veškerého vybavení prodejny bude financovaný bankou. A teď mám velké dilema či se přihlásit dobrovolně k DHP,či ne. Nákup veškerého vybavení které se musí obstarat bude činit okolo [/color] tisíc korun. Předpokládaná klientela obchodu ( menší firmy, OSVČ, fyzické osoby nepodnikající) Většina odběratelů nejspíše nebudou plátci DPH. Ptám se tedy na váš názor, jestli se na nákup zboží v takové finanční výši vyplatí koupit bez DPH a být plátcem, či nikoliv. Děkuji hezký a přeji zbytek večera.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:DPH
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2017, 21:49:52 »
Dobrý den,
pravděpodobně prvotně plátce DPH ne, firmám plátcům DPH, to nemusí zase až tak vadit, je tem v podstatě rozdíl 2% ( 19 % DPPO vs. 21 % zál.sazba DPH ), pro spotřebitele bude naopak nákup o DPH dražší. Navíc jako plátce DPH musíte podávat přiznání a KH.


Sledujte si ale obraty, nad 1. mil. budete plátce. 


 

Platby GoPay

reklama