reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přefakturace přenesené daně  (Přečteno 5385 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jana

  • Host
Přefakturace přenesené daně
« kdy: 13. 12. 2017, 15:08:23 »
Dobrý den, máme od dodavatele fakturu na montáž topení v režimu přenesené daňové povinnosti. Jsme ve vztahu plátce DPH vs plátce DPH.
Nyní se změnila situace a mám náklad přefakturovat na firmu, která nám pronajímá prostory, v nichž jsme nechali topení dělat.
Jak postupovat - přefakturuji zase s přenesenou daní? Jenže - daň jsme odvedli v minulém měsíci (i když nevstupuje do přiznáni k DPH, jen do záznamní povinnosti - správně?)
Takže v tomto měsíci mám raději na původní zaúčtování udělat interní dobropis a znovu naúčtovat bez DPH??  V tomto nemám jasno.
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Přefakturace přenesené daně
« Odpověď #1 kdy: 13. 12. 2017, 16:11:06 »
Dobrý den,

to musíte posoudit, pokud to vyhodnotíte tak, že původní FD v RPDP vám nepatří, ale měl dodavatel účtovat přímo na pronajímatele, musí dodavatel vystavit dobropis - opravný daň doklad ( opět v RPDP ) a znovu vystavit FA v RPDP ( jde li i zde o plátce - plátce ) na vašeho pronajímatele prostor.  DUZP u DBP bude dnem přijetí dokladu, tz. proúčtujete aktuálním datem.  Váš pronajímatel obdrží klasickou FD v RPDP, buď jako opravu, případně jako TZ.

pak účtujete

511 ( 042 )  / 321 FD RPDP
321 / 511 (042 )  DBP RPDP

Pokud zvolíte přefakturaci, a jste li současně s vaším odběratelem ( pronajímatelem ) ve formátu plátce - plátce, přefakturujete systémem 1:1 ( beze změny ) tz. v původním režimu RPDP.  V tomto případě se doporučuje neúčtovat původní FD do nákladů oprav či TZ, ale držet a zúčtovat to celé  pouze přes 3 -ky.

379 / 321 původní FD RPDP dle 92a stavba a montáž

311/ 379  Přefakturace RPDP dle 92a stavba a montáž

všechno to bude aktuálním datem, moc nerozumím co píšete že nevstupuje do DPH, bavíme li se o režimu RPDP tzv. tuzemský přenos povinnosti - u činností stavby a montáže dle klasifikace CZ CP 41 -43 dle §92 a,  pak to máte v DP k DPH u FV na řádku 25 a v KH v A1 / analogicky u FD v RPDP stavby a montáže řádky DPH 10,11  a v KH v B1

takže z toho že vám to nikam nevstupuje ? " jsem lehounce, trošičku, zmatený "


 

Platby GoPay

reklama