reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zpětná fakturace  (Přečteno 6668 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Christian

• Host
Zpětná fakturace
« kdy: 11. 12. 2017, 09:08:21 »
Dobrý den,
jsem začínající OSVČ a chtěl bych Vás požádat o radu.
Na základě ústní dohody jsem poskytoval služby odběrateli (plátce DPH) od října do listopadu. V té době jsem neměl živnostenské oprávnění. Živnostenské oprávnění mám nyní od prosince. Odběratel nyní po mě chce vystavit fakturu/y zpětně. Dohodnuté částky peněz mi zasílal převodem na můj osobní účet. Při zřizování OSVČ jsem si založil podnikatelský účet, který jsem uvedl na příslušném finančním úřadě.
Mám obavy, aby mi takové zpětné faktury nějakým způsobem nepoškodily, jelikož mi přišly na osobní účet. Formou emailu mi zaslal výpis z internetového bankovnictví, kde jsou vidět dané částky a data odeslání plateb.
Jaký datum vystavení a splatnosti mám uvést na fakturu? Můžu uvést na fakturu osobní účet, i když mám na FU uvedený podnikatelský?

Děkuji za případné odpovědi
S pozdravem
Christian

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Zpětná fakturace
« Odpověď #1 kdy: 11. 12. 2017, 09:26:43 »
Dobrý den,

to jste vlastně podnikal bez ŽL, ( neoprávněné podnikání, za co je sankce ) ale tady bych to tak neviděl, pokud tento příjem zdaníte ( nakonec v DP uvedete příjmy za celý rok ).

Můžete buď antidatovat vystavení FA ( do doby bez ŽL ) a nebo FA vystavte aktuálním datem, s tím že jsou již uhrazeny z dříve složené zálohy, ( jako neplátce nevystavujete daň. doklad o přijetí platby )

vypadá to takto :

FV  11.12.  ( vyúčtování služeb )                                                                                   10 000
úhrada zál. ( platba dopředu, ústní dohodou  ) přijato na BÚ dne 2.1.                         -10 000
doplatek                                                                                                                                 0,-     

Protože byla FV zaplacena, stává se v daň. evidenci příjmem z podnikání.         

Jde li o BÚ na FV uvádějte účet podnikatelský, bylo li placeno na jiný BÚ, již to neřešte, podstatné je že sumy zahrnete do příjmu z podnikání tz. do DP k DPFO za 2017.

Christian

• Host
Re:Zpětná fakturace
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2017, 09:31:16 »
Děkuji moc za radu.

S přáním hezkého dne
Christian

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama