reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prohlášení poplatník daně z přijmu  (Přečteno 2772 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Mari

  • Host
Prohlášení poplatník daně z přijmu
« kdy: 10. 12. 2017, 14:12:06 »
Dobrý den,

prosím Vás o zodpovězení otázky: ke dni 27. listopadu 2017 jsem podepsal Prohlášení poplatník daně z přijmu, slevu na 1 nezaopatřené dítě a ke dni 9. prosince 2017 ukončil pracovní poměr. Lze uplatnit v měsíci prosinec 2017 Prohlášení poplatník daně z přijmu fo k brigádě DPP?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Prohlášení poplatník daně z přijmu
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2017, 15:07:35 »
Ta DPP brigáda, na kterou se ptáte, je u jiného zaměstnavatele, než ten pracovní poměr, který skončil k 9.12.?

Jestli ano, tak daňové slevy a zvýhodnění na dítě můžete uplatnit buď v tom pracovním poměru, nebo v té dohodě. Pokud byste to chtěl uplatnit u té dohody, tak byste musel u předchozího zaměstnavatele, kde jste skončil 9.12., zařídit, aby vám ve mzdě za prosinec slevy neuplatňoval. Pokud se vám to podaří, můžete si je uplatnit jinde, pokud se nepodaří, tak nemůžete. Obvyklé je, že když máte v měsíci postupně více různých zaměstnavatelů,  slevy uplatňujete u toho prvního.

Taky pozor na to, že na daňový bonus na dítě máte v měsíci nárok pouze tehdy, pokud máte hrubou mzdu vyšší než je polovina minimální mzdy.


 

Platby GoPay

reklama