reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH při prodeji aplikací  (Přečteno 4442 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Miroslav Maeš

  • Host
DPH při prodeji aplikací
« kdy: 09. 12. 2017, 17:05:16 »
Dobrý den,


musím se přihlásit automaticky jako plátce DPH, když prodávám aplikace v obchodech firem Microsoft, Google a Apple? Nebo se jedná o klasický příjem, který proženu normálně daňovým přiznáním?


Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:DPH při prodeji aplikací
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2017, 23:19:53 »
Dobrý den,


bohužel nerozumím na co se ptáte, pokud jste aktuálně fyzická podnikající osoba ( OSVČ tz. osoba povinná k dani ) aktuálně neplátce DPH, můžete se stát identifikovanou osobou


osoby povinné k dani, které doposud nejsou plátci (z důvodu například, že nepřekročily obrat 1 mil. Kč), přičemž ale:
  • překročily roční limit 326 tisíc Kč bez DPH pro pořízení zboží z jiného členského státu, nebo
  • jim bylo dodáno zboží s instalací a montáží od osoby neusazené v tuzemsku, nebo distribučními soustavami či sítěmi,
  • přijaly službu s místem plnění v tuzemsku od osoby neusazené v tuzemsku (tedy od podnikatele odkudkoliv mimo ČR, který zde nemá sídlo ani provozovnu, případně se jeho tuzemská provozovna neúčastní tohoto plnění) – tedy např. již zmiňovaná inzerce na Google,
  • osoby, které poskytují službu / služby podnikateli se sídlem v EU, a to službu s místem plnění podle § 9 ZDPH, kdy dochází k přenosu povinnosti odvést daň na odběratele (tzv. systém reverse charge). Registrace identifikované osoby ale nevzniká, bude-li plnění v jiném členském státě osvobozeno od daně.
  • Identifikovaná osoba musí podat přiznání k DPH a v případě, že poskytuje přeshraniční služby, tak i souhrnné hlášení v souladu s § 102 ZDPH. Do přiznání a souhrnného hlášení se zahrnuje ovšem pouze přeshraniční plnění. U tuzemských plnění zůstává neplátcem DPH. Osoby povinné k dani s místem podnikání v tuzemsku, které se stanou identifikovanou osobou, nebudou nutně u tuzemských plnění uplatňovat DPH. Důsledkem toho ale bude, že nebudou mít ani nárok na odpočet DPH na vstupu.


    Takže pokud se tzv. najdete v tom co vlastně poskytujete na tom Google, Apple atd. v tom co je uvedeno v příspěvku, stáváte se jako OSVČ současně IO a máte povinnost registrace ( do 15 - ti dnů ) na FÚ .





Milan

  • Host
Re:DPH při prodeji aplikací
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2017, 00:50:51 »
Identifikovana osoba nemusi podavat nulove priznani k dani z DPH. tj pokud mam pouze prijmy za sluzby, kdy DPH odvadi kupujici (napr adsense), a nemam vydaje, kdy naopak musim dopocotat a odvest dan ja (napr. adwords).

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:DPH při prodeji aplikací
« Odpověď #3 kdy: 11. 12. 2017, 07:26:05 »
to se ptáte ?

kdy jako IO podáváte DPH přiznání případně ještě SH máte uvedeno ( jestli máte nebo ne,  současně výdaje nic neznamená ) , pokud jde o tyto přeshraniční internetové služby na těchto mezinárodních platformách, tak to si zjistěte, protože to je velice složité a je potřeba klíčovat co vlastně děláte. ( já nerozumím pojmu prodávám aplikace google, MS, Apple ). Pokud prodáváte pouze SW jako OSVČ v ČR českým občanům a firmám v ČR , tak nejste plátcem DPH ( ani IO ) do překročení obratu z prodeje 1 mil. Pokud jste se ale registrovat k prodeji nějakých služeb, propagace, zprostředkování u těchto cizích firem prostřednictvím internetu a za to od nich inkasujete nějaké provize ( případně tato firma což je časté pro vás něco dělají - obstarávají a za toto obstarání si inkasují provize ( i kdyby automatickým stržením z výplaty )  , tak bych se staral.

Máte li tedy příjem jako os. povinná k dani z ČR, ze služeb od podnikajících firem z EU stanete se IO, jinak jde samozřejmě o příjem z podnikání, takže daňovým přiznáním OSVČ k DPFO to proženete na každý pád, jako plátce, jako neplátce i jako IO.


 

Platby GoPay

reklama