reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vánoční prodej ryb  (Přečteno 5409 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Radek

  • Host
Vánoční prodej ryb
« kdy: 05. 12. 2017, 14:29:35 »
Zdravím.Potřeboval bych poradit.Mám v plánu tyto vánoce prodávat kapry,nikdy dříve jsem to nedělal a budou to pouze 3 dny v roce,takže se jedná o činnost nesoustavnou.Doklad o koupi kaprů ze sádem je samozřejmostí.Můj dotaz zní jestli budu muset dávat účtenky a do kolika tisíc je to bez zdanění ? Jsem zaměstnanec
Diky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Vánoční prodej ryb
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2017, 15:22:29 »
Dobrý den,

to si myslím že je příležitostný příjem fyzických nepodnikajících osob dle §10 ZDP - osvobozený, pokud nepřesáhnete 30. tis. / rok, takže to ani nikde nevykazujete. Pokud jde o účtenky, ano - ale bavíme se o dokladu o nákupu pro zákazníky ( uvedete pouze sebe jako FO prodejce, bez IČ - nakonec žádné nemáte ), ne - jde li o EET účtenku, prodej kaprů ( respektive sladkovodních ryb tím sádkovým ( venkovním ) způsobem , dostal výjimku. )





 

Platby GoPay

reklama