reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Účetnictví při zprostředkování obchodu z Číny  (Přečteno 4389 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Brm Brm

• Host
Účetnictví při zprostředkování obchodu z Číny
« kdy: 01. 12. 2017, 18:47:36 »
Ahoj, Budu tvořit eshop kde budu zprostředkovávat zboží, bude se tedy jednat o zprostředkování obchodu. Tudíž zákazník u mě na eshopu objedná zboží a pošle peníze mně..a já nasledně objednám zboží na Aliexpressu, a dalších portálech a obchodník z Ali jej pošle zákazníkovi(tudíž né na moje jméno). [/size]Samozřejmě v podmínkách Eshopu a všude budu mít, že jen zprostředkovávám zboží..napíšu vše popravdě, abych neměl problémy.A rád bych se zeptal..Musím zařízovat JSD dokument? Když já nedovážím zboží? Jde to vlastně z Číny rovnou novému majiteli? Tudíž bych se nemusel starat o clo a DPH (podotýkám, že vždy bude zboží do 22EUR). Ale jak tedy zahrnu objednávku zboží do výdajů? Na aliexpressu jak je známo nedávají faktury. Budu mít k dispozici jen screen objednávky. Tak jak zbožá zavedu do výdaju když se považuje jen JSD jako daňový doklad? Jinak plátce DPH nejsem.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama