reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Předávací protokol k výhře  (Přečteno 7117 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Andrea

  • Host
Předávací protokol k výhře
« kdy: 30. 11. 2017, 11:07:59 »
Dobrý den,


musí být u výhry vždy sepsán a podepsán předávací protokol? Nebo jsou i jiné možnosti? Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Předávací protokol k výhře
« Odpověď #1 kdy: 30. 11. 2017, 11:51:44 »
Dobrý den,

není mi zcela jasné ohledně jaké výhry se ptáte, pokud jsou to výhry dle loterijního zákona ( hazardní hry, kasina ) tam se nic nesepisuje, výhra je vyplacena hráči v hotovosti nebo na BÚ ( při splnění podmínek,  jsou tyto příjmy osvobozeny pro výherce )

Pokud jde o výhru zaměstnance, jde o nepeněžní příjem a o tuto hodnotu výhry, by to měl zdanit ve mzdě vč. odvodů. ( kromě darů do 2000 a příspěvku na dovolené do 20 000,- ) - tam je podkladem předání vlastně účetně mzdové zachycení této výhry ( přidaněním ve výplatnici )

Pokud jde o výhru pro FO bez jakéhokoli vztahu k poskytovateli ( ani los, ani kasino, ani zaměstnanec ) nějaké anketní výhra, tam bych asi něco k předání sepsal, v tomto případě by to bylo pro nabyvatele asi osvobozeno ( jako ojedinělý příjem ) max. ale do hodnoty 30 tis. nad toto, by vznikla asi povinnost tutu výhru danit v DP k DPFO ( § 10 ostatní příjem ) 

víc asi nedám dohromady


 

Platby GoPay

reklama