reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Spolupodnikání dvou OSVČ  (Přečteno 5996 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sentir

  • Host
Spolupodnikání dvou OSVČ
« kdy: 29. 11. 2017, 13:40:06 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak můžeme s kolegou realizovat spolupráci jako dvě fyzické osoby. Jde mi o to že máme společnou provozovnu potravinářské výroby (volná živnost) a nyní má živnost pouze kolega. Zatím to máme nastavené tak že mu pomáhám a později bychom chtěli založit s.r.o. Před tím než ho založíme, musím mít také živnost kvůli pomáhání druhé OSVČ, nebo stačí nějaká dohoda o spolupráci? Jde mi spíš o to jak se prokázat například před kontrolou z hygieny že mohu v provozovně pracovat. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Spolupodnikání dvou OSVČ
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2017, 14:27:59 »
Dobrý den,

můžete spolupracovat ve vícero formách, můžete na DPP, či na PP ( OSVČ vás zaměstná ). Pokud si uděláte každý svůj ŽL muselo by dojít k nějaké smluvní dohodě na rozdělení výdajů a tržeb z jedné provozovny. Můžete také podnikat pod právnickou osobou, například s držbou 50% OP každý.

Pracovat v provozovně kolegy jako FO bez jakéhokoli právního titulu bych nedoporučoval, v případě kontroly, to může být vyhodnoceno jako že vás zaměstnává načerno, nebo naopak že podnikáte bez ŽL.


 

Platby GoPay

reklama