reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Souběh podnikání a zaměstnání - Rakousko  (Přečteno 4673 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Krejčířová

  • Host
Souběh podnikání a zaměstnání - Rakousko
« kdy: 29. 11. 2017, 00:13:19 »
Dobrý den,
jsem OSVČ v ČR a zároveň zaměstnanec v Rakousku. U které rakouské instituce se musím nahlásit k platbě sociálního a zdravotního pojištění z příjmů z České republiky?
Děkuji, Krejčířová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Souběh podnikání a zaměstnání - Rakousko
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2017, 07:28:46 »
Dobrý den,

zde vás jako zaměstnance v Rakousku přihlašuje zaměstnavatel ( předpokládám že jde o příjem ze závislé činnosti - tz. máte uzavřený pracovní poměr ). Zaměstnavatel také odvádí za vás daně a pojistné v Rakousku, vaše mzda k výplatě,  bude tedy již zdaněná.

Protože současně podnikáte v ČR musíte si nejprve určit kde jste daňovým rezidentem, pokud jste daň. rezidentem v ČR ( daníte v ČR své celosvětové příjmy ) tz. v ČR si podáte sama DP k DPFO a metodou zápočtu či vynětí si započtete či vyloučíte příjmy již zdaněné v Rakousku.

Pokud,  by jste byla daňový nerezident ČR zdaňujete v ČR pouze příjmy ( ze zdrojů realizovaných na území ČR) , a musíte si zjistit zda je to Rakousku obdobné ( předpokládám že ano ) tz. jako daňový rezident Rakouska by jste zohlednila v DP podávaném v Rakousku ( na Rakouský FÚ )  také své příjmy z ČR ( opět zápočet či vynětí )


 

Platby GoPay

reklama