reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Registrace k DPH  (Přečteno 2022 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Honza

  • Host
Registrace k DPH
« kdy: 28. 11. 2017, 22:55:27 »
Jako OSVČ mám velice nepravidelné příjmy. Jeden měsíc mi přijde třeba jen 1500 Kč, jiný měsíc přes 200 tisíc. Roční obrat mívám 500-800 tisíc.
A najednou nastane případ, že se jeden zákazník opozdí s platbou o několik měsíců a v součtu za 12 měsíců to výjimečně vyjde lehce přes milion. Do budoucna podobnou situaci neočekávám.
Je nutné se v takovémto případě registrovat jako plátce DPH?
Co když tento schodek nepřiznám - v daňovém přiznání budou všechny příjmy za rok, tj. žádný příjem nezatajím?


A když by došlo k registraci - co s nasmlouvanými zakázkami, u kterých jsem byl vedený jako neplátce DPH? většinou dojde k dokončení a tedy i platbě až několik měsíců po dohod/sepsání smlouvy, výjimkou není ani období delší než rok.  Jestliže jsem se zákazníkem dohodl cenu třeba 50 tisíc, těžko po něm najednou můžu chtít 50+DPH. A pokud bych odváděl DPH z těchto 50 tisíc, budu na tom škodný já!?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Registrace k DPH
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2017, 07:16:23 »
Dobrý den,

zase jeden co nezná pozdrav, ať vám ta tyto blbosti odpovídá někdo jiný. Přečtěte si zákon o DPH a vedete li jako OSVČ DE,  tak to si taky nastudujte.


 

Platby GoPay

reklama