reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak zdanit příjem použitý na pokutu  (Přečteno 2357 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jakubcová

  • Host
Jak zdanit příjem použitý na pokutu
« kdy: 21. 11. 2017, 20:24:35 »
Jak zdanit příjem 800,-, které za mě zaměstnavatel zaplatil jako pokutu.
Je to dar?
Platím z této částky daň, zdravotní i sociální pojištění?

Děkuji

Jakubcová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Jak zdanit příjem použitý na pokutu
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2017, 14:16:56 »
Dobrý den paní Jakubcová,

pokud jde o příjem, který Vám plynul od zaměstnavatele, byť šlo o příjem nepeněžní či příjem "spočívající v jiné formě plnění" (viz § 6 odst. 3 zákona o daních z příjmů), bude to příjem zdaňovaný v rámci vyplacené mzdy za dané období. Takový příjem podléhá i pojistnému.

Možností, jak se vyhnout zdanění a zpojistnění takového příjmu je využití § 6 odst. 9 písm. g) ZDPř, tedy zahrnout za zaměstnance zaplacenou pokutu mezi nedaňové náklady zaměstnavatele. Je to možné do 2 000 Kč za rok. Viz uvedené ustanovení.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama