reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH  (Přečteno 13461 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

M.M.

  • Host
Re:DPH
« Odpověď #15 kdy: 21. 11. 2017, 15:17:13 »
je totiž v ZDPH uvedeno :

(2) Místem plnění při poskytnutí služby osobě nepovinné k dani je místo, kde má osoba poskytující službu sídlo. Pokud je však tato služba poskytnuta prostřednictvím provozovny osoby povinné k dani, nacházející se v jiném místě, než kde je její sídlo, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna.

tady by to skutečně odvedl český plátce DPH v ČR  tz. účtoval vč. českého DPH
...

je tady ale také varianta, že je služby poskytnuta do VB ( s místem plnění ve VB - veletrhy v Londýně !   a to osobě povinné k dani - neplátci DPH v VB, pak je to ještě zajímavější, protože pak by pravděpodobně vznikla povinnost registrace českému plátci DPH současně ve VB, pak by musel fakturovat na svého odběratele s britskou sazbou DPH, a to DPH odvést sám ve VB


Kdo je tedy osobou povinnou k dani z pohledu českého zákona DPH ?

(1) Osoba povinná k dani je fyzická nebo právnická osoba, která samostatně uskutečňuje ekonomické činnosti, pokud tento zákon nestanoví v § 5a jinak. Osobou povinnou k dani je i právnická osoba, která nebyla založena nebo zřízena za účelem podnikání, pokud uskutečňuje ekonomické činnosti.

(2) Ekonomickou činností uvedenou v odstavci 1 se pro účely tohoto zákona rozumí soustavná činnost výrobců, obchodníků a osob poskytujících služby, včetně důlní činnosti a zemědělské výroby a soustavné činnosti vykonávané podle zvláštních právních předpisů, zejména nezávislé činnosti vědecké, literární, umělecké, vychovatelské nebo učitelů, jakož i nezávislé činnosti lékařů, právníků, inženýrů, architektů, dentistů a účetních znalců. Za ekonomickou činnost se také považuje využití hmotného a nehmotného majetku za účelem získání příjmů, pokud je tento majetek využíván soustavně. Samostatně uskutečňovanou ekonomickou činností není činnost zaměstnanců nebo jiných osob, kteří mají uzavřenou smlouvu se zaměstnavatelem, na základě níž vznikne mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem pracovněprávní vztah, případně činnosti osob,

tak si vyberte

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:DPH
« Odpověď #16 kdy: 21. 11. 2017, 15:37:36 »
samozřejmě ta druhá varianta tz. povinnost odvodu českým plátcem ve VB je pouze v případě že firma z VB ( osoba povinná k dani  )byť aktuálně neplátce ignorovat povinnost vlastní registrace tz. neposkytne VAT, tam totiž má být systém přenosu RCH na ní, no ale pokud to podle paní Lady neudělá ( nemusí či to prostě ignoruje )   tak smůla, tedy pro českého daň. poplatníka pokud vznikne povinnost odvodu ve VB ? pak jedině začít hledat britského daň. poradce


M.M.

  • Host
Re:DPH
« Odpověď #17 kdy: 21. 11. 2017, 23:26:05 »
Dobrý den,


aby nebyl v tomto zmatek, správný postup je jednoznačný, český plátce DPH poskytuje službu kulturních akcí veletrhu s místem plnění v EU ( VB - Londýn ) a to osobě povinné k dani ( tz. podnikající firmě z VB ( EU )  ) tedy jasně přenesená DPH ( RCH na odběratele ) odběratel má poskytnout své DIČ ( VAT )


a zapomněl jsem dodat že toto se samozřejmě v Souhrnném hlášení vůbec nevykazuje ( protože pod kódem 3 se uvádí pouze poskytnutí služby s místem plnění v jiném čl. státě EU, pokud je povinen přiznat daň příjemce služby dle §9 ods. 1 ZDPH ! ( tzv. služby dle základního pravidla místa plnění )


Naopak vůbec se neevidují ( neuvádí  se! ) v SH dodané služby do EU českým plátcem, dle jiných pravidel uvedených v  § 9(2) + §10( a) až §10 (k) ZDPH
























 

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan

  • Host
Re:DPH
« Odpověď #18 kdy: 26. 11. 2017, 12:17:39 »
Podle mne (ale upozornuji, nejsem odbornik), pokud dodavate do UK, tak mate dve moznosti:
- bud provedete reverse charge - pak musi byt odberatel registrovany
- nebo se zarigistrujete k dph v UK vy. Pak vystavite fakturu s DPH (britskym)

Tady to je celkem jasne: https://www.gov.uk/vat-registration/when-to-register

Businesses outside the UK
There’s no threshold if neither you nor your business is based in the UK. You must register as soon as you supply any goods and services to the UK (or if you expect to in the next 30 days).
Jako zahranicni subjekt se bohuzel nemuzete registrovat online, takze bud postou, formular VATA1A, nebo prostrednictvim agenta. Veskerou agendu pak jde delat online pres web - agenda je proti te ceske, vylozene jednoducha. Ale mozna agent jeste jednodussi.
Zalezi na tom, jaky mate objem a zda se to vyplati.


A pak je jeste dalsi varianta, pres prostrednika v UK.
Coz mne privadi na dalsi myslenku - pokud budou sluzbu realizovat cizinci ... Zjednodusene: pokud prijede do Londyna banda makacu z vychodu a zacne tam neco stavet, mohou se stretnout s radou regulaci ...








M.M.

  • Host
Re:DPH
« Odpověď #19 kdy: 26. 11. 2017, 14:15:25 »
Dobrý den,


souhlasím, nejschůdnější varianta odběratel fi. z VB ( ekonomicky aktivní podnikající subjekt z EU neusazený v tuzemsku ) se registruje k DPH a dodá svoje VAT, ještě stále jsou v EU a snad platí alespoň obdobná pravidla pro všechny. Pak samozřejmě reverse charge na odběratele, místo plnění u kulturních akcí je tam" kde se konají " zde VB, místo plnění zde určuje §10 ZDPH tz. neeviduje se v SH.


Zda se skutečně odběratel z VB registruje, zda musí, nemusí, či to bude prostě ignorovat nevím, to je takové co by, kdyby ... logicky uvažující dodavatel z ČR si ověří také odběratele, před vstupem do kontraktu.


Pokud nakonec neposkytne,pravděpodobně vzniká povinnost odvodu DPH v tamní sazbě ve VB, a protože jsou zde pouze dva hráči v kontraktu ( dodavatel - odběratel ) , tak bohužel smůlu má ten český dodavatel, tady bych si tento obchod dost rozmyslel nebo kalkuloval do ceny náklady s tím spojené ( daň. poradci z VB nebývají asi nejlevnější a nějakou registraci přes " nějakého no . name agenta ?" dobře, to je indiv. věcí každého, komu co svěří )


Ale to jen opisujeme, již uvedené.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 

Platby GoPay

reklama