reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: pracovní oběd - repre  (Přečteno 2804 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra Drábková

  • Host
pracovní oběd - repre
« kdy: 20. 11. 2017, 13:29:11 »
Dobrý den,
jak správně postupovat, když naši obchodní zástupci zvou naše partnery na pracovní obědy, které následně plně uhradí. To co projedl obchodní partner je pro nás 513, ale co s tím, co projí náš zaměstnanec. Tuto část účtenky neproplácet, nebo proplatit, ale dodanit? K dané účtence není cestovní doklad, jelikož se jedná o krátkou schůzku, kdy obchodní zástupce vyrazí jen na tento oběd.
Předem děkuji za radu.
Drábková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:pracovní oběd - repre
« Odpověď #1 kdy: 20. 11. 2017, 14:24:20 »
Dobrý den,

to je repre pro firmu v obou případech,

335 / 211 ( záloha poskytnutá pro OZ na repre, tam je to bráno co projí klient + OZ  )
 513  100 / 335 ( zúčtování oproti účtence klient
  513 200 / 335  ( zaměstnanec jen jiná analytika ( ale nemusí být )

211 /335 případně něco vrátí, do pokladny pokud dostane příliš vysokou zálohu " než propapá "

tomu zaměstnanci vzniká skutečně jaký si benefit, protože se nají za peníze firmy, nicméně je uvedeno  v §6 ZDP ( 7 )


(7) Za příjmy ze závislé činnosti se nepovažují a předmětem daně, kromě příjmů, které nejsou předmětem daně podle § 3 odst. 4, dále nejsou

a) náhrady cestovních výdajů poskytované v souvislosti s výkonem činnosti, ze které plyne příjem ze závislé činnosti, do výše stanovené nebo umožněné zvláštním právním předpisem5) pro zaměstnance zaměstnavatele, který je uveden v § 109 odst. 3 zákoníku práce, jakož i hodnota bezplatného stravování poskytovaná zaměstnavatelem na pracovních cestách; jiné a vyšší náhrady, než stanoví tento zvláštní právní předpis, jsou zdanitelným příjmem podle odstavce 1,


Takže pokud to vyhodnotíte tak, že jste v souladu s větou zákona : jakož i hodnota bezplatného stravování ( stravuje se za peníze firmy a protože je nevrací jsou z pohledu zaměstnance bezplatné ) na pracovních cestách ( kdy pracovní cesta je : časově omezené vyslání zaměstnance k výkonu práce mimo sjednané místo výkonu práce,  pro vyslání zaměstnance na pracovní cestu není potřeba písemné formy )

Pokud by se nejednalo o pracovní cestu, a proplatíte to ( opět nedaňově jako repre zaměstnance ) asi máte pravdu, že by se to pak zahrnovalo do mzdy jako nepeněžní benefit, tak aby to zvýšilo daň. základ zaměstnance  ( ale varianta nebude příliš oblíbená, zejména u OZ )








 

Platby GoPay

reklama