reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Vyúčtování daní  (Přečteno 3124 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

barča823

• Host
Vyúčtování daní
« kdy: 14. 11. 2017, 09:23:35 »
Dobrý den,
zakládáme novou společnost k datu 1.1.2018 a převádíme zaměstnance z původní firmy. Chtěla bych se zeptat kdo provede vyúčtování zálohové a srážkové daně za zaměstnance za rok 2017.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Vyúčtování daní
« Odpověď #1 kdy: 14. 11. 2017, 09:42:33 »
Dobrý den,

původní zaměstnavatel v roce 2017, za předpokladu že si požádají o roční zúčtování. Z vašeho dotazu mi není jasný pojem " převádíme " zaměstnance, mám za to,  že u aktuálního zaměstnavatele ( např. spol. A ) budou k 31.12. 17 - ukončeny PP případné DPP ( dohodou ) a ihned uzavřeny nové k 1.1. 18 u nové ( spol. B ). Tz. spol A provede zúčtování roku 2017. Společnost B je do 1.1.2018 bez zaměstnanců, tedy nemá logicky co a koho vyúčtovávat.   

Pravděpodobně jinou situací by bylo pokud by původní zaměstnavatel ( spol. A ) byl tzv. zrušen bez likvidace ( vyjma případů vyhlášení úpadku, dosažení účelu či doby trvání spol. , nebo zrušení z veřejné moci ) , zde tedy  připadá v úvahu fúze nebo rozdělení.
V tomto případě by pravděpodobně vyúčtoval zaměstnance ( pokud požádají )  právní nástupce ( po fúzi či rozdělení spol. A ), myslím si, že zde jsou taktéž zachovány stávající PP ( spol A ) ,  byť dojde fúzí či rozdělením k faktickému zániku spol. A , bez likvidace ( v podstatě je asimilace do spol.  B, či rozdělení na spol.  D a E )

Ale to bych si musel individuálně nastudovat, z hlavy si nejsem jist, jaké jsou pracovně právní dopady těchto popsaných případů.

barča823

• Host
Re:Vyúčtování daní
« Odpověď #2 kdy: 14. 11. 2017, 09:48:44 »
Děkuju za odpověď, a ano k 31.12 budou ukončené PP dohodou a k 1.1. uzavřeny nové.
Myslela jsem si že vzúčtování daní bude podávat původní společnost, jen jsem si nebyla jistá.
Ještě jednou děkuji. :)

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama