reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jednotková cena  (Přečteno 3039 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Robert

  • Host
Jednotková cena
« kdy: 03. 11. 2017, 23:47:26 »
Dobrý den, mám dotaz zda se povinnost označovat zboží jednotkovou cenou vztahuje i na krmivo a potřeby pro zvířata? Nikde jsem to bohužel nenašel. Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Jednotková cena
« Odpověď #1 kdy: 04. 11. 2017, 23:11:53 »
Dobrý den,

Označovat zboží také jednotkovou ( měrnou )  cenou  platí pro obchodníky ( od 1. 5. 2004 ), kteří provozují prodejny s plochou nad 400 m2, jde o zákon č. 124/2003 Sb., kterým byla do zákona o cenách č. 526/1990 Sb. implementována některá ustanovení ES 98/6/ES o ochraně spotřebitele při označování cen výrobků nabízených spotřebitelům.


Robert

  • Host
Re:Jednotková cena
« Odpověď #2 kdy: 05. 11. 2017, 10:56:39 »
Děkuji za odpověď, ale bohužel dost často čtu toto:
Označování zboží cenou, a to jak prodejní tak měrnou, je povinností prodávajícího vyplývající z ustanovení § 13 zákona č. 526/1990 Sb., o cenách, ve znění pozdějších platných právních předpisů. Odstavec 9 tohoto paragrafu ale obsahoval výjimky: například podle písm. c) při prodeji formou samoobsluhy na prodejní ploše menší než 400 m2, kdy nebylo nutné označovat výrobky prodejní cenou současně s cenou měrnou. Výjimky však podle novely zákona č. 124/2003 Sb., v případech podle § 13 odst. 9 písm. b), c) a j) platily na dobu nejdéle 10 let ode dne nabytí účinnosti zákona. Od 1.5.2014 se tedy tato povinnost týkající se označování zboží cenou prodejní i měrnou vztahuje i na prodej výrobků s obsluhou (pultový prodej), při prodeji formou samoobsluhy bez ohledu na velikost prodejní plochy a na prodej výrobků nabízených v prodejních automatech.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Jednotková cena
« Odpověď #3 kdy: 06. 11. 2017, 07:52:02 »
Dobrý den,

no tak pokud jste uveden ve výjimkách ( tedy prodáváte samoobslužně ) tak označíte měrnou cenou vaše zboží. Tak jak to ukládá zákon, i za předpokladu že je vaše prodejní plocha menší než 400 m2.  Nakonec,  uvést na pytel granulí že cena za 1 kg je / něco není zas tak nepřekonatelné.

Je to tam napsáno.


 

Platby GoPay

reklama