reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Doučování a daňové přiznání  (Přečteno 3704 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zuzana

  • Host
Doučování a daňové přiznání
« kdy: 03. 11. 2017, 11:23:37 »
Dobrý den,
pracuji na hlavní pracovní poměr jako učitelka na ZŠ. Ve volném čase bych chtěla zahájit domácí doučování. Jednalo by se o 2hodiny týdně. Celkem za rok by to byl příjem cca 8000,-Kč. Musím řešit založení živnosti, jak je to s daňovým přiznáním k dani z příjmů FO?
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Doučování a daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: 07. 11. 2017, 13:01:28 »
Dobrý den,

pokud jde o příjmy z "příležitostné činnosti" do 30 000 Kč za rok, jde o příjmy osvobozené od daně z příjmů, které se ani neuvádějí do daňového přiznání. "Příležitostnost" sice není nikde definována, ale domnívám se, že dané ustanovení (§ 10 odst. 3 písm. a)  zákona o daních z příjmů) lze ve Vaší situaci aplikovat, zvláště když s činností začínáte a není zřejmé, jaký bude její rozsah. Rozhodně není nutné zahajovat činnost jako registrovaná OSVČ.

Dále se k Vaší situaci vztahuje ustanovení § 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů, dle kterého se nepodává daňové přiznání v případě souběhu závislé činnosti od jednoho plátce (podepsal-li poplatník prohlášení k dani) a jiných příjmů  nepřesahujících 6 000 Kč za rok.
I takové příjmy jsou tedy de facto osvobozeny od daně z příjmů.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama