reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Fakturace přepravy zboží do EU  (Přečteno 2937 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Svá

  • Host
Fakturace přepravy zboží do EU
« kdy: 03. 11. 2017, 09:03:53 »
Dobrý den, dodáváme zboží do EU plátce plátci - §64, přepravní podmínka CPT, jedná se o několik dodávek v měsíci. Nyní si přeje odběratel, abychom nezahrnovali náklady na přepravu do jednotlivých faktur k dodávaným výrobkům, ale abychom dopravu fakturovali za všechny dodávky kumulovaně 1x za měsíc. Bude se při stejné dodací podmínce jednat o pořizovací náklady ke zboží (stále v §64), nebo v tomto případě se bude jednat o službu §9. Je tato podmínka vůbec v tomto případě správná? Poradíte mi prosím?   

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Fakturace přepravy zboží do EU
« Odpověď #1 kdy: 03. 11. 2017, 09:44:39 »
Dobrý den,

podle mého názoru ( a nejsem DP ), tak jak jsem pochopil váš dotaz, je vaší primární činností dodání zboží přičemž přeprava je součástí plnění hlavního. Podle mého názoru platí, že dodávky zboží které realizujete,  představují dominantní plnění a související doprava je pouze jeho vedlejší ( minoritní )  součástí, mělo by se tedy fakturovat dodání vč. dopravy ( protože nejste separátní přepravní společnost ) a to způsobem §64 ZDPH.

§ 64 ZDPH (1) Dodání zboží do jiného členského státu plátcem osobě registrované k dani v jiném členském státě, které je odesláno nebo přepraveno z tuzemska plátcem nebo pořizovatelem nebo zmocněnou třetí osobou, je osvobozeno od daně s nárokem na odpočet daně, s výjimkou dodání zboží osobě, pro kterou pořízení zboží v jiném členském státě není předmětem daně.


 

Platby GoPay

reklama