reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zprostředkování nákupu  (Přečteno 5139 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kamil

• Host
Zprostředkování nákupu
« kdy: 28. 10. 2017, 11:15:06 »
Dobrý den,

mám v plánu zprostředkovávat zákazníkům nákup zboží v zahraničí. Princip je jednoduchý - zákazník pošle URL produktu, pošle mi peníze na nákup zboží a já mu zprostředkuji nákup.

Jakým způsobem lze, prosím, fakturovat, aby byl v obratu pouze příjem ze zprostředkování a nikoliv celá cena zboží?

Děkuji Vám mockrát

Kamil

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Zprostředkování nákupu
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2017, 00:59:42 »
Pokud to zboží koupíte na své jméno a pak ho prodáte zákazníkovi (je jedno, jestli vám dá peníze předem, nebo vám to zaplatí až po dodání zboží) , musíte mu účtovat i to zboží, ne jenom poplatek za vyřízení.

Na faktuře pro zákazníka bude cena zboží plus nějaká marže či poplatky, pak budete mít ještě fakturu od dodavatele, u něhož jste to zboží koupil. Tyto dvě faktury když od sebe odečtete, tak rozdíl bude váš zisk.

Kamil

• Host
« Odpověď #2 kdy: 30. 10. 2017, 11:22:17 »
Dobrý den,

děkuji Vám za reakci.

V tomto případě je však faktura za zboží psána přímo na koncového zákazníka. Já zde figuruji pouze jako zprostředkovatel platby/nákupu.

Redakční tip

• Stálý člen

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2017, 20:52:23 »
No tak jim fakturujte jenom poplatky za zprostředkování.

Kamil

• Host
« Odpověď #4 kdy: 30. 10. 2017, 21:26:30 »
A že přijdou peníze na zboží na můj účet, to není potřeba nějak evidovat?

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
« Odpověď #5 kdy: 31. 10. 2017, 14:10:33 »
Dobrý den,

prvotně si ošetřete smlouvou o zprostředkování podle NOZ, tz.  že skutečně realizujete zprostředkování obchodu. Pokud jde o obrat ( předpokládám že se ptáte ) ohledně překročení obratu 1 mil. pro plátcovství DPH ? pokud ano, do obratu se v tomto případě započítává pouze provize.

Přijímáte li peníze jako průtočnou položku, kterou pak realizujete nákup, účtujte to jako zálohy

221 / 315 příjem
315/ 221 výdej někam na nákup

311/ 602 FA za zprostředkování - jen provize

jste li v DE pak FA za provize bude stejná, průtočnou položku evidujte jako příjem / výdej nesnižující ZD 

Kamil

• Host
« Odpověď #6 kdy: 04. 11. 2017, 12:36:43 »
Velice Vám děkuji!

Dám tedy příklad:

Zboží stojí 10 000 Kč.
Za zprostředkování si účtuji 200 Kč.
Zákazník tedy pošle 10 200 Kč na můj účet.

Já provedu nákup a poté vystavím fakturu, na které bude pouze jedna položka - zprostředkování nákupu 200 Kč.

Více úkonů není potřeba?

Děkuji Vám

M.M.

• Host
« Odpověď #7 kdy: 04. 11. 2017, 22:30:34 »
Dobrý den,

jak více úkonů není potřeba ? asi čteme každý jiný příspěvek,

nejprve si ošetřete, že realizujete skutečné zprostředkování obchodu ( máte na to ŽL, máte na to smlouvy dle NOZ ) aby jste nebyl v podezření, že pouze obcházíte klasický nákup a prodej zboží ( buď aby jste se nestal ze zákona plátce DPH překročením obratu, nebo identifikovanou osobou při překročení limitu pořízení zboží )

pak si ujasněte zda vedete účetnictví, nebo daň. evidenci, protože v obou případech vám přijdou peníze a také odejdou z BÚ ( tedy peníze na "zprostředkování nákupu " pro 3 osobu ), tedy o tomto "toku " tedy o tom cash - flow, musíte nějak evidovat ( ten tok peněz se nikam neztratí a ani neuteče) , jak jsem uvedl, a je to zcela rozdílné v účetnictví a v DE.  máte to na nahoře.

takže ještě tento poslední příspěvek, jinak nemohu sloužit, já tady nejsem a nechci být non stop. 

Platby GoPay

reklama