reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Živnostenský list bez přihlášení na pojišťovnách a FÚ  (Přečteno 4401 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomáš

• Host
Dobrý den,

v listopadu 2014 jsem se dostal do finančně poradenské společnosti. Založil jsem si živnostenský list, ale nepřihlásil jsem se na zdravotní pojištovně ani na sociální ani na finančním úřadě. Měl jsem pouze jeden příjem, cca 1600 Kč a potom už jsem žádné příjmy neměl a nijak jsem to neřešil. Živnostenský list mi běžel až do ledna 2017, kdy jsem přerušil živnost. Celou dobu jsem byl student.

Co s tím mám teď dělat? Chtěl bych to nějak vyřešit. Příští měsíc bych chtěl živnost obnovit, tak abych s tím neměl nějaké komplikace.

Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Živnostenský list bez přihlášení na pojišťovnách a FÚ
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2017, 10:27:28 »
Dobrý den,

pokud jste měl pouze příjem v uvedené výši (zřejmě za rok 2014), potom je pravděpodobné, že Vám nevznikla povinnost podat daňové přiznání, jelikož jste nepřekročil limitní částky uvedené v § 38g zákona o daních z příjmů.

Zda jste měl doplácet zdravotní a sociální pojištění není možné říci, jelikož nevím, jaká byla celková skladba Vašich příjmů v minulých letech, zda jste měl statut studenta atp.

Doporučuji při znovuzahájení živnosti vyplnit jednotný registrační formulář na živnostenském úřadě, kterým budete registrován jak na FÚ, tak na zdravotní pojišťovně a správě SZ a k minulé (ne)registraci se již nevracet. Registrací se stáváte osobou samostatně výdělečně činnou, základní povinnost, která je s tím spojena je podání Přehledu pro ZP i SSZ, a to do měsíce po podání daňového přiznání. Ohledně záloh na pojistné, které budete muset zřejmě platit, nelze říci přesnou informaci, jelikož neznáme podrobnosti Vašeho podnikání a souběhů s ostatními činnostmi a právními skutečnostmi.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama