reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nemocenská zkušební doba planovaná operace  (Přečteno 24259 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lada

  • Host
Re:Nemocenská zkušební doba planovaná operace
« Odpověď #15 kdy: 20. 10. 2017, 10:00:13 »
My tady vašemu zaměstnavateli do hlavy nevidíme. Nevíme, co je to za člověka, jestli je to slušný a férový chlap, nebo křivák a svině. Takže pochopitelně nemůžeme tušit, jestli se bude chtít zachovat protizákonně nebo ne. Pokud by to udělal, můžete se s ním soudit.

Pokud vám zaměstnavatel dá Zrušení pracovního poměru ve zkušební době (výpověd se ve vašem případě nedává, to je jiný paragraf zákoníku práce), pak pracovní poměr skončí dnem doručení tohoto dokumentu vaší osobě (pokud v něm není uveden den pozdější). Nestačí jen ten papír antedatovat - musel by také prokázat, že vám to v ten den skutečně předal. Samozřejmě můžete zase namítnout, že by mohl to potvrzení o převzetí zfalšovat nebo podplatit svědky, kteří by mu to u soudu potvrdili, ale to už se pohybujeme v oblasti čiré fabulace.

Když se to tak vezme, tak možné je s větší či menší pravděpodobností úplně všechno. Třeba i to, že vás zítra ráno cestou do práce přejede auto. Ale nemůžete se nás tu pořád dokola ptát, coby kdyby, a vymýšlet si další a další varianty, tím si nijak nepomůžete. Jak vidíte, každý má jiný názor, vy se budete muset rozhodnout sám za sebe bez toho, abyste se pořád s někým radil o sebemenším detailu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaOffline Ivana Zezulová

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 275
    • Zobrazit profil
Re:Nemocenská zkušební doba planovaná operace
« Odpověď #16 kdy: 12. 11. 2017, 07:47:11 »
Já sice zastávám korektní jednání z obou stran, ale o plánované operaci bych předem nemluvila.
Zaměstnavatel by Vás mohl vyhodit tak brzy, že byste neměl nárok nejen na náhradu mzdy, ale ani na nemocenské.
A – co je podle mne důležitější – dokud na operaci nenastoupíte, není jisté, jestli proběhne v naplánovém termínu.


 

Platby GoPay

reklama