reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovoz potravin z ČR do EU  (Přečteno 1559 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Daniel00035

  • Host
Dovoz potravin z ČR do EU
« kdy: 17. 10. 2017, 21:11:28 »
Zdravím,


chtěl bych se zeptat, jak to bude při převozu potravin z ČR do NL ( netýká se alkoholu,tabáku etc. ) s DPH? Dejme tomu, že v ČR si založím živnostenské oprávnění na maloobchod a vše k tomu spojené. viz. příklad.


Zákazník ( NL ) jsi objedná daný produkt, který bude zakoupený v ČR, čili DPH bude odvedeno v ČR a následně se zboží doručí koncovému zákazníkovi v NL ( který platí daně v NL ) . Jak to bude s daní v NL? Bude se muset něco odvádět, nebo stačí jen v ČR, je to nějak zařízeno v EU?...


Děkuji, jsem z toho trochu zmaten

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Dovoz potravin z ČR do EU
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2017, 21:28:20 »
Dobrý den,
jste z toho zmaten hodně, mám uloženy podmínky dovozu potravin z EU do ČR, tz. bude to opačně stejné z ČR do EU Pozn:  ( jde pouze o podmínky prodeje, dopravy a skladování ) do daňových témat se nepouštějte vůbec.


Popis : Chci nakupovat potraviny v zemích EU a vozit je do ČR
 

V případě, že potraviny budou pouze nakupovány a prodávány a jejich majitel nevlastní žádný prostor ani jiné zařízení, kde by docházelo ke skladování případně další úpravě potravin na území ČR, je nezbytné požádat krajskou veterinární správu o registraci osoby podílející se na obchodování.V případě, že nakoupené potraviny budou osobou, která uskutečnila obchod i skladovány, případně dále upravovány, je nezbytné požádat krajskou veterinární správu o registraci případně schválení.Každý, kdo přijme ze země EU zásilku potravin živočišného původu je povinen předem oznámit krajské veterinární správě definované informace týkající se zásilky. Oznámení se provádí prostřednictvím on-line formuláře.Při obchodování s potravinami živočišného původu, musí tyto komodity splňovat požadavky legislativy ČR, především zákona č. 166/1999 Sb., zákona č. 110/1997 Sb., a jejich prováděcích vyhlášek a předpisy Evropské unie. Jedná se hlavně o následující povinnosti:potraviny musí pocházet z podniku, závodu nebo jiného zařízení, jenž je schválen a registrován, popřípadě registrovánmusí být zdravotně nezávadnémusí být označeny stanoveným způsobemmusí být přepravovány v dopravním prostředku určeném pro přepravu potravin a v průběhu přepravy uchovávány při stanovené teplotě. Jestliže budou přepravovány českým přepravcem, musí být tento přepravce u krajské veterinární správy registrován.


 

Platby GoPay

reklama