reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej a výroba na mateřské dovolené  (Přečteno 1252 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eliška Grossmann

  • Host
Prodej a výroba na mateřské dovolené
« kdy: 17. 10. 2017, 11:45:08 »
Dobrý den,prosím o radu,
Jsem na mateřské dovolené a rada bych si přivydělala. Začala jsem pect moučníky a chtěla bych je prodávat skrz sociální sítě.
Co je k tomu za potřeba, musím být někde evidována, popřípadě platit sociální nebo zdravotní, Babisovskou uctenku?;/
Nejedna se o prodej ve velkém, privydelek kolem 0-2000 měsíčně.
Děkuji za odpověď s pozdravem Eliška Grossmann

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Prodej a výroba na mateřské dovolené
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2017, 13:25:03 »
Dobrý den,

jste li na mateřské pak nepodnikáte, je to obdoba "nemocenské ", jste li na rodičovské je přivýdělek s omezením péče o dítě do 2 let ( externě hlídání max. na 4 hodiny denně ). Jinak v podnikání jste OSVČ ve vedlejší činnosti ( zálohy platíte poloviční nebo neplatíte vůbec - ale jde o zálohy tz. doplatíte na konci roku podle skutečného výdělku z podnikání ) , platí na vás veškeré podmínky podnikatele ( ŽL, ohlášení na ZP a OSSZ, na FÚ, ohlášení provozovny a její kolaudace na výrobní prostory, hygienické normy, požární normy, nevím jaké další ... )   

do 30.3 následujícího roku podáváte DP k DPFO a přehledy na OSSZ a ZP, budete ale na rodičovské ( současně ) evidována na ÚP tz. rodičovskou vám budou platit dále, a to podle vámi zvolené varianty ( bez ohledu na výši přivýdělku ).  jenom pozor na její ukončení, pokud se vám rodičovská ukončí ( uplyne) stanete se automaticky OSVČ hlavní.

EET je o hotovostních tržbách a pl.  kartou v podnikání ( §7 ZDP ) , budete li inkasovat hotově či přes karty, týká se vás EET ( to je bez omezení výše tržby, i kdyby jste takto utržila 2,50 Kč / měsíčně )


 

Platby GoPay

reklama