reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Faktura od zahraničního dodavatele - DPH  (Přečteno 3457 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Magda

• Host
Faktura od zahraničního dodavatele - DPH
« kdy: 14. 10. 2017, 06:42:05 »
Dobrý den, prosím o radu.
Jsem plátce DPH. Dostala jsem fakturu od firmy se zahraničním DIČ (firma registrována v Nizozemí). Jedná se o fakturu za zprostředkování rezervace ubytování. Faktura je vystavena bez DPH, je uvedeno, že podléhoá odpočtu v režimu přenesení daňové povinnosti.
Já tedy dopočítám a odvedu DPH?
Sazba 21 % ?
Uvedu do kontrolního hlášení, i když je zahraniční DIČ? Je nad 10 tis. Kč.
Jaký je kód režimu plnění (sloupec 11, oddíl A.4)?
V přiznání k DPH uvedu do řádku 5 nebo 10?
Předem děkuji za odpovědi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Faktura od zahraničního dodavatele - DPH
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2017, 14:18:47 »
Dobrý den,

pokud jde o služby a je li místo plnění v tuzemsku (ČR to si musíte zjistit sama ) a současně máte li doklad zahraničního plátce DPH účtovaný v reverse charge, pak v KH v části A2 v přiznání DPH na řádku 5 ( nebo )  6 podle výše sazby ( základní / snížená ).

Ano, v systému reverse charge jako plátce DPH v tuzemsku, odvedete tuzemské DPH a máte nárok odpočtu ( doklad se zobrazí současně v sekci IV. Nárok na odpočet daně na ř. 43 nebo 44 přiznání DPH )

Pokud jde o výši sazby, závisí na charakteru služby pokud půjde o zprostředkování pak pravděpodobně základní sazba, služby samotného ubytování jsou v sazbě snížené, musíte si zjistit charakter služby, pak si přečtete podmínky pro případné uplatnění první snížené sazby a pokud to nebude výslovně ubytování podle podmínek sazby snížené, uplatníte sazbu základní.

Platby GoPay

reklama