reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Fakturace doprava  (Přečteno 2492 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Janina

  • Host
Fakturace doprava
« kdy: 12. 10. 2017, 20:45:46 »
Dobrý den, prosím o radu. Mám napsat fakturu, kterou mi předložil jednatel firmy, znění doprava kam, kdy km,/přeprava zboží/ to je zatím O.K., ale potom mám napsat osobní náklady řidiče ve výši 1.800Kč, odmítla jsem napsat, než mi vysvětlí o jaké náklady řidiče jde. A co to má vůbec jako být? S tím jsem se ještě nesetkala. đJednatel je dosti nevybíravý hulvát, bojím se jeho reakce, tvrdí, že je to jeho firma /s.r.o./ a že si může dělat co chce. Co se týká dopravy, tu máme v předmětu podnikání.
Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Fakturace doprava
« Odpověď #1 kdy: 13. 10. 2017, 07:49:13 »
Dobrý den,

jde li o výstup ( FV ) nechte si podepsat podklady fakturace. Nemůžete účtovat " osobní náklady řidiče" zvolte jiný text např, účtujeme náklady obsluhy stroje, ( pokud se bude odběratel ptát co to je, řeknete že kontroly nákladu řidičem, technické kontroly. atd.. ) nad rámec samotné dopravy.

Jde o výstup, tedy zvyšujete si výnosy a jste li plátci také odvod DPH, stát se tedy zlobit nebude.

Opačně, pokud majitel skutečně proplácí řidiči nějaké jeho osobní náklady ( repre ) jsou pro spol. nedaňové, tedy onou přefakturací má pouze výnosy, náklady daňově neuznatelné - jeho věc. O to více zdaní a odvede DPH.

Chcete li ale účtovat vedlejší náklady obsluhy stroje, dejte si to do obchodních smluv ( jako položky nad rámec čisté dopravy ) ať se vám nestává že vám to nechtějí odběratelé proplácet jako nevyžádané a ničím nezasmluvněné fakturační položky.

Pana majitele se nebojte, pokud tomu nerozumí je to vaše +, o to více vás potřebuje, bude li se ohánět tím, že si může dělat co chce, řekněte že svojí pečlivostí a znalostí chráníte jeho samotného, ať si nastuduje odpovědnost statutárních orgánů :

 " Kdo se stane jednatelem, bere na sebe odpovědnost, že bude tuto funkci vykonávat s péči řádného hospodáře. To znamená, že jako jednatel bude vůči společnosti loajální, svou funkci bude vykonávat pečlivě a zároveň disponuje znalostmi potřebnými k jejímu výkonu. §159 NOZ dále pokračuje:  „Má se za to, že jedná nedbale, kdo není této péče řádného hospodáře schopen, ač to musel zjistit při přijetí funkce nebo při jejím výkonu, a nevyvodí z toho pro sebe důsledky. V případě, že je jednateli soudně prokázáno, že porušil povinnost péče řádného hospodáře, nese za vzniklou škodu odpovědnost."

Uvidíte, že až se s problematikou dostatečně seznámí, svou rétoriku jistě přehodnotí, je to totiž hlavně v jeho zájmu.


 

Platby GoPay

reklama