reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nepeněžitý příjem OSVČ  (Přečteno 1445 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Katka

  • Host
Nepeněžitý příjem OSVČ
« kdy: 12. 10. 2017, 07:56:38 »
Dobrý den, potřebuji radu. Přítel podniká, má prodejnu s rybářskými potřebami. Každý rok vyjíždí na několik zahraničních rybářských výprav se zákazníky, kde jim dělá průvodce a radí. Oni veškeré náklady za něj hradí. Jedná se o nepeněžitý příjem nebo ne? Jak by měl správně postupovat?
Děkuji za odpověď. Katka

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Nepeněžitý příjem OSVČ
« Odpověď #1 kdy: 12. 10. 2017, 08:21:57 »
Dobrý den,

ano jde o bezúplatné příjmy které mají přímou souvislost s jeho podnikáním a současně je nenajdete v §4a ZDP ( osvobození bezúplatných příjmů : https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586#cast1 ) , jak by měl postupovat správně ? zjistit si obvyklou hodnotu těchto příjmů od klientů ( podklady z účtenek, hodnoty převést na CZK aktuálním kurzem ČNB  ) no ve svém DP k DPFO o tyto hodnoty zvýšit svůj daňový základ ( příjmy z podnikání - položky zvyšující ZD ), no v reálu  ? nevím, toto inkaso ( tak jak jej popisujete )  je těžko prokazatelné, kde není žalobce........

 


 

Platby GoPay

reklama