reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej pozemku bez DPH?  (Přečteno 2277 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Dušan

  • Host
Prodej pozemku bez DPH?
« kdy: 12. 10. 2017, 07:27:31 »
Mám dotaz. Jako právnická osoba jsem koupil pozemek bez DPH od soukromé osoby. Pokud jej chci nyní prodat ( opět občanovi), musím či ne připočítat DPH k ceně ?   Děkuji Dušan

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Prodej pozemku bez DPH?
« Odpověď #1 kdy: 12. 10. 2017, 07:51:51 »
Dobrý den,

odpověď hledejte v ZDPH (  §56 a 56 a)  :

§56 Dodání nemovité věci :

§56 (1) Od daně ( DPH ) je osvobozeno dodání pozemku, který

a) netvoří funkční celek se stavbou pevně spojenou se zemí a
b) není stavebním pozemkem.

§56 (2) Stavebním pozemkem se pro účely zákona o dani z přidané hodnoty rozumí pozemek, na kterém

a) má být zhotovena stavba pevně spojená se zemí a

1. který je nebo byl předmětem stavebních prací, nebo správních úkonů za účelem zhotovení této stavby, nebo
2. v jehož okolí jsou prováděny nebo byly provedeny stavební práce za účelem zhotovení této stavby, nebo

b) může být podle stavebního povolení nebo udělení souhlasu s provedením ohlášené stavby podle stavebního zákona zhotovena stavba pevně spojená se zemí.


M.M.

  • Host
Re:Prodej pozemku bez DPH?
« Odpověď #2 kdy: 12. 10. 2017, 07:55:28 »

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama