reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zaměstnání brigádníka a placení paušálem  (Přečteno 1624 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

II

  • Host
Zaměstnání brigádníka a placení paušálem
« kdy: 11. 10. 2017, 10:25:17 »
Dobrý den, manžel je živnostník ( o víkendech provozuje stánek s vlastním zbožím), kvůli nízkým výdělkům, musí nastoupit do zaměstnání a nezvládne tak ještě o víkendu prodávat své zboží. Na stánek by chtěl přijmout brigádníka, ideálně na DPČ, jenže platí daně paušálem. Jak to vyřešit, aby mohl dál provozovat stánek a mít tam brigádníka? Máte s tím prosím zkušenosti?
I.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Zaměstnání brigádníka a placení paušálem
« Odpověď #1 kdy: 11. 10. 2017, 13:32:34 »
Dobrý den,

to není tak složité bude li to DPP ( do 10. tis ) či DPČ ( do 2,5 tis. ) měsíčně, nahlásí se pouze jako FO - OSVČ ( tedy jako zaměstnavatel )  přes daneelektronicky. cz k placení daně ze ZČ srážkou ( formulář plátcova pokladna ).  Jednou ročně pošle vyúčtování stražené daně ( za brigádníka )  ze ZČ na FÚ. 

Pokud budou dohody zakládat také účast na odvodech pojistného, musí se nad to, nahlásit jako zaměstnavatel ( malá organizace na OSSZ a ZP ) a pak ještě přihlásit na OSSZ a ZP zaměstnance, + na FÚ jako plátce daně ze ZČ.

dále má pak povinnosti jako každý jiný zaměstnavatel tedy začátkem nového roku - provede vyúčtování daně z příjmů ze ZČ
                                                                                                                                     - vytiskne mzdové listy
                                                                                                                                     - nechá podepsat prohlášení
                                                                                                                                     - odešle v xml na OSSZ ELDP
                                                                                                                                      - zpracuje roční zúčtování zaměstnancům, pokud si požádají

Jde li o něj samotného, jako zaměstnavatele,  pak uplatňuje li výdaje %-tem z příjmu ( nevede tedy DE ) pak ve výdajovém paušálu je obsaženo vše ( platí pro oba případy ), tedy vč. mzdových nákladů, tedy mzdy si spočítá, vyplatí, ale pro potřeby stanovení jeho ZD ( dle §7 ZDP ) si uplatní %-ta. Výpočet mezd si tedy pouze schová do šanonu, pro případné kontroly. 
                                                                                       


II

  • Host
Re:Zaměstnání brigádníka a placení paušálem
« Odpověď #2 kdy: 11. 10. 2017, 13:52:13 »
Moc děkuji za odpověď.
II

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Zaměstnání brigádníka a placení paušálem
« Odpověď #3 kdy: 11. 10. 2017, 13:54:00 »
ať se daří - hlavně vydržet !


 

Platby GoPay

reklama