reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Úřad práce OSVČ  (Přečteno 4355 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marek

• Host
Úřad práce OSVČ
« kdy: 09. 10. 2017, 10:49:10 »
Dobrý den,
V září jsem dokončil maturitní zkoušku, a tak jsem se musel zapsat na úřadu práce.
Teď jsem tedy zapsaný na úřadu práce, ale zítra si pujdu zažádat o živnostenské oprávnění na volnou živnost na živnostenský úřad.
Vyplním jednotný registrační formulář a budu chtít, aby mě zaregistrovali na finančním úřadu, české správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně. Živnost budu chtít provozovat ten den, co si jí půjdu založit.
Musím tedy zajít na pracovní úřad a nahlásit vyřazení z evidence na úřadu práce? Pokud ano, tak vyřazení má být platné ke dni, kdy navštívím živnostenský úřad?
Musím dále navštívít zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení?
Děkuji za odpovědi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Úřad práce OSVČ
« Odpověď #1 kdy: 09. 10. 2017, 11:15:02 »
Dobrý den,

navštivte všechny zmiňované instituce.

Marek

• Host
« Odpověď #2 kdy: 09. 10. 2017, 11:47:01 »
Děkuji za odpověď.
Ještě by prosil o odpověď na tuto otázku:
K jakému dni má být platná evidence na úřadu práce? Ke dni navštívení živnostenského úřadu?
Děkuji

Redakční tip

• Stálý člen

Marek

• Host
« Odpověď #3 kdy: 09. 10. 2017, 11:48:31 »
K jakému dni má být platná evidence na úřadu práce, pokud zitra navštívím živnostenský úřad?
Děkuji

M.M.

• Host
« Odpověď #4 kdy: 09. 10. 2017, 12:45:27 »
Dobrý den,

změny hlásíte do 8- mi dnů, tz. až obdržíte ŽL, bude tam uveden datum zahájení činnosti, máte 8 dnů na to, informovat ÚP a ostatní.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
« Odpověď #5 kdy: 09. 10. 2017, 18:10:06 »
Nevím, co řešíte. Na pracáku jim řeknete, od kdy máte zřízený živnostenský list (nejspíš budou chtít vidět nějaký doklad) a oni už si vás z evidence vyřadí k tomu správnému datu.

Vaše přihlášení k sociálnímu a zdravotnímu pojištění by měl zařídit živnostenský úřad a vy už byste nemusel nic dělat. Ale nezřídka se stane, že se přihláška po cestě zašantročí. Proto doporučuji za pár dnů na sociálku a na zdravotní pojišťovnu zatelefonovat, jestli už obdrželi info z živnostenského úřadu. Pokud obdrželi, tak je vše v pořádku, pokud neobdrželi, budete jim přihlášky muset poslat osobně.

Platby GoPay

reklama