reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přeprodej virtuálních předmětů  (Přečteno 5020 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

steamseller

• Host
Přeprodej virtuálních předmětů
« kdy: 07. 10. 2017, 14:40:14 »
Zdravím,

chtěl bych si přivydělat přeprodáváním virtuálních předmětů (ve službě Steam, pokud někdo víte co to je  ;D ). Na účtě, paypalu, bitcoinu se mi protočí třeba desítky až stovky tisíc za měsíc. Stane se ze mě podnikatel a budu si muset udělat živnostenský list?

Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Přeprodej virtuálních předmětů
« Odpověď #1 kdy: 08. 10. 2017, 15:36:44 »
Steam mi nic neříká a pochybuji, že se tu najde hodně expertů na něj. Nejlépe byste udělal, kdybyste upřesnil, co za "virtuální předměty" vlastně chcete prodávat. Software? Hudbu? Fotky/obrázky? Videa? Něco jiného?

Ale obecně, pokud něco prodáváte soustavně a za účelem zisku, pak se jedná o podnikání a měl byste na to mít živnostenský list. Leda že by to bylo něco, na co živnost není potřeba, třeba prodej vlastnoručně zhotovených obrazů na základě autorského zákona.

steamseller

• Host
Re:Přeprodej virtuálních předmětů
« Odpověď #2 kdy: 09. 10. 2017, 17:35:35 »
Steam mi nic neříká a pochybuji, že se tu najde hodně expertů na něj. Nejlépe byste udělal, kdybyste upřesnil, co za "virtuální předměty" vlastně chcete prodávat. Software? Hudbu? Fotky/obrázky? Videa? Něco jiného?

Ale obecně, pokud něco prodáváte soustavně a za účelem zisku, pak se jedná o podnikání a měl byste na to mít živnostenský list. Leda že by to bylo něco, na co živnost není potřeba, třeba prodej vlastnoručně zhotovených obrazů na základě autorského zákona.

Jsou to virtuální předměty, které se dají používat ve hrách. S předměty můžou hráči obchodovat mezi sebou. Většinou se předměty vyměňují za jiné předměty, ale někteří hráči je kupují nebo prodávají obchodníkům za reálné peníze.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama