reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jméno na faktuře  (Přečteno 2954 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

  • Host
Jméno na faktuře
« kdy: 03. 10. 2017, 06:27:09 »
Dobrý den, zaměstnanec si donesl fakturu za pracovní rukavice k proplacení. Vadí něčemu, že na faktuře je jméno toho zaměstnance, nebo tam musí být jméno firmy? Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Jméno na faktuře
« Odpověď #1 kdy: 03. 10. 2017, 15:25:09 »
Dobrý den,

doklad má mít náležitosti účetního či daňového dokladu, tz. mimo jiné identifikace odběratele a dodavatele, o to více jde li o daňový doklad ze kterého nárokujete DPH, tz. je ji jako odběratel označena třetí FO ( bez identifikace Vaší firmy a vaším IČ či DIČ ) pak nemůžete tento doklad uplatnit daňově. Můžete mu proplatit ( chcete li ) doklad ale nemá potřebné náležitosti a bude daňově neuznatelný.

( výjimkou mohou být pouze zjednodušené - pokladní doklady, do 10 -ti tis. prostě proto, že tam se odběratel povětšinou vůbec neoznačuje )

ať FA objednávají na IČ a DIČ Vaší firmy, případně požádejte výstavce o opravu - je li to možné, a samozřejmě pokud se tím chcete zabývat.


 

Platby GoPay

reklama