reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Uznatelnost nákladů  (Přečteno 2246 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

N.J

  • Host
Uznatelnost nákladů
« kdy: 01. 10. 2017, 20:09:10 »
Dobrý den, prosím o radu. Jsou náklady na školení jednatele (případně cestovné apod.) uznatelným nákladem v případě, že jednatel nemá žádný příjem na základě smlouvy o výkonu funkce ani jiné? Jedná se o jednočlennou s.r.o. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Uznatelnost nákladů
« Odpověď #1 kdy: 03. 10. 2017, 15:17:33 »
Dobrý den,

nejsem si jist, činnost jednatele je skutečným výkonem funkce, je li honorována, chová se obdobně jako HPP,  tz. zde pokud mají tyto náklady přímo souvislost s výkonem funkce pro danou firmu, tak nevidím důvod je neuznávat ( obdobně jako cestovné, školení zaměstnanců které slouží k udržení a dosažení příjmů ), pokud ale vykonává funkci bezplatně, dobrovolně se vzdal odměny za výkon funkce, pravděpodobně i náklady s touto funkcí související jsou také bezplatné ( tz. daňově - nákladově neuznatelné ) 

Platby GoPay

reklama