reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zrušení živnostenského listu  (Přečteno 1464 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marttina

  • Host
Zrušení živnostenského listu
« kdy: 26. 09. 2017, 21:35:02 »
Dobrý den,manželovi přišel dopis se živnostenského úřadu o vyrozumění účastníka před vydáním rozhodnutí ve věci zrušení živnostenského oprávnění.Více tam není specifikováno jenom den kdy se může na úřad dostavit.Nevíte někdo za jakých podmínek může úřad ŽL odebat?A měl by si manžel sebou vzít právníka? O ŽL nechce přijít.Děkuji za radu.Martina

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaM.M.

  • Host
Re:Zrušení živnostenského listu
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2017, 23:19:42 »
Dobrý den,

bohužel nevím oč jde. Každá fyzická nebo právnická osoba, která již dále nehodlá provozovat živnost, může požádat o  zrušení živnostenského oprávnění  je nutný vlastní úmysl podnikatele podat žádost o zrušení svého živnostenského oprávnění.
ale že by ŽÚ rušil ŽL svévolně, s tím jsem se dosud nesetkal. Nevím, asi je potřeba osobní jednání, manžel ať nic nepodepisuje na místě, případně pouze větu do protokolu, že se případně vyjádří či odvolá písemně, případně se nechá zastupovat právníky.


 

Platby GoPay

reklama