reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: 2010 v minusu - jak dál?  (Přečteno 3224 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra Horáková

• Host
2010 v minusu - jak dál?
« kdy: 05. 02. 2011, 14:51:41 »
Dobrý den,

v lednu 2010 jsem při studiu začala podnikat, a protože jsem ten první rok věnovala hlavně zařizování a nákupu materiálu a pomůcek, skončila jsem v mínusu. Chtěla jsem se zeptat,
jak mám teď tuto situaci řešit. Převádí se "mínus" i do tohoto roku 2011 nebo se začíná zase od "nuly"? Někde jsem se setkala i s rozdělením mínusové částky do více let, ale moc jsem to nepochopila.

Děkuji moc za odpověď 

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jindra Górecká

• Člen
  • **
    • Zobrazit profil
Re: 2010 v minusu - jak dál?
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2011, 12:47:39 »
Pokud v r.2010 jste měla jenom samé výdaje, můžete je naúčtovat do DE až v r.2011, ale pokud jste tam měla i příjmy, tak vyúčtujete v daňovce ztrátu a tu pak můžete rozúčtovat i na další roky (zase až v daňovce).

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: 2010 v minusu - jak dál?
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2011, 14:00:42 »
Co je to prosím za nesmysl? Náklady (výdaje) se zásadně vztahují k období, kdy byly uskutečněny.

Čili pro rok 2010 podat daňové přiznání s vykázanou ztrátou z podnikání a tuto ztrátu je možné si odečíst od budoucích daňových zisků a to až po dobu 5 let.
V roce 2011 se pak začíná od nuly.

NENÍ MOŽNÉ NÁKLADY (VÝDAJE) PŘEVÉST DO DALŠÍHO ROKU. Za to by v důsledku mohlo být 6 měsíců až 3 léta v nápravním zařízení.

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama