reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Výroba a prodej vlastního produktu  (Přečteno 5281 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva Menclová

  • Host
Výroba a prodej vlastního produktu
« kdy: 05. 09. 2017, 08:56:39 »
Dobrý den,


chtěla bych se prosím zeptat. Chtěla bych prodávat svíčky, které budu i sama vyrábět. Jak svíčky pouze z vosku, tak ale i vylívané do nádob. Např. i dřevěných. Prosím co vše si potřebuji zajistit, abych mohla svíčky legálně vyrábět a následně prodávat?


Děkuji za odpověď.
S pozdravem


Eva Menclová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Výroba a prodej vlastního produktu
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2017, 10:02:35 »
Dobrý den,

pro výrobu svíček je nutné živnostenské oprávnění v oboru "Výroba školních a kancelářských potřeb, kromě výrobků z papíru, výroba bižuterie, kartáčnického a konfekčního zboží, deštníků, upomínkových předmětů". Jedná se o živnost volnou, pro její vyřízení není nutné doložení žádné zvláštní kvalifikace. Živnost vám vyřídí na kterémkoliv živnostenském úřadu nebo online zde.

Z hlediska prostor, kde bude výroba vykonávána a výrobky skladovány, je nezbytné schválení těchto prostor pro daný typ užívání příslušným stavebním úřadem. Pokud prostory pro tento účel schváleny nejsou, je nutné provést jejich rekolaudaci. O rekolaudaci se žádá na příslušném stavebním úřadě. Pro účely stavebního řízení je nutné obstarat závazné stanovisko hygienické stanice, která musí obsahovat náležitosti popsané zde. Dále je nutné obstarat souhlas hasičského záchranného sboru příslušného kraje. Hasičský sbor provede kontrolu prostor za účelem jejich schválení z hlediska požární bezpečnosti. Pro ověření, zda dané prostory budou vyžadovat kolaudaci na zamýšlený účel, doporučuji toto konzultovat ještě přímo na příslušném stavebním úřadem.

Při prodeji svíček spotřebitelům (tj. jejich uvádění na trh) platí obecně, že výrobek musí být bezpečný, tj. v takovém stavu, aby při běžném použití za obvyklé předvídatelnosti podmínek představoval pro spotřebitele minimální nebezpečí. Výrobek je nutné opatřit identifikací výrobce a popisu výrobku a dále upozorněními podle technické normy ČSN EN 15494 (zde pořídit např. zde).

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama