reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poskytování prostoru pro reklamu na webech  (Přečteno 2687 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Risko

  • Host
Poskytování prostoru pro reklamu na webech
« kdy: 29. 08. 2017, 09:47:15 »
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Chtěl jsem na mé připravované webové stránky vložit reklamu od Skliku. Hledal jsem vcelku dost, ale všude snad píšou něco jiného. Tak se obracím sem, co je tedy vlastně vše třeba k tomu, abych mohl poskytovat reklamu na svých webech. Vím jen to, že kdyby to byl AdSense tak by to bylo nějaké složitější, jelikož to není tuzemská firma :D Nemám s tím žádné zkušenosti tak se předem omlouvám kdyby to vyznělo nějak banálně. Děkuji za budoucí odpovědi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaA380

  • Host
Re:Poskytování prostoru pro reklamu na webech
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2017, 12:18:22 »
Zdravím, dle mého názoru (vlastníme mezinárodní portál, kde provozujeme službu Google Adsense) jde o podnikání v oboru Poskytování reklamních služeb - takže pro začátek takové to kolečko živnostenský list, ohlášení na SP a ŽP (na požádání provedou na živnostenském úřadu) a také na finančním úřadu (je nutno osobně nebo v zastoupení daňovým poradcem). Předpokládám, že toto podnikání nebude Vaší hlavní činností.

Možná by poskytování reklamních služeb mohlo patřit i do kategorie ostatních příjmů, ale jelikož činnost naplňuje podstatu podnikání, asi bych se přikláněl k živnosti.

Kolega M.M. nechť prosím doplní případné detaily nebo mě opraví :-) Díky.


M.M.

  • Host
Re:Poskytování prostoru pro reklamu na webech
« Odpověď #2 kdy: 29. 08. 2017, 13:14:08 »
Dobrý den,

toto je stále se pakující téma, poskytování reklamních a propagačních služeb prostřednictvím internetu a inter. portálů, webů. 10-ky článků, 10-ky odpovědí v poradně.  Opakují to ( zejména ) studenti, protože toto podnikání zdánlivě nic moc nestojí, internet mají, NTB také,  web si vytvoří a pak stačí vkládat placené odkazy reklam, placené propagace, jiných zejména nadnárodních platforem za provize z prodeje, či z reklam. K tomu bych se nevracel.

Snad jediné na co bych rád upozornil, protože mi přijde že je jaksi " mystifikován " tzv. ostatní příjem dle § 10 ZDP. Tedy toto poskytování reklam či propagační činnosti,  rozhodně žádný ostatní příjem není, jde o podnikání a jste v §7 ZDP.

Co je obsahem §10 ZDP - ostatní příjmy, nemá smysl vypisovat ( je to dlouhé ) stačí přečíst :

 http://zakony.kurzy.cz/586-1992-zakon-o-danich-z-prijmu/paragraf-10/

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama