reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Provozovna  (Přečteno 4744 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

rotera

  • Host
Provozovna
« kdy: 25. 08. 2017, 18:48:51 »
Dobrý den, jaké jsou podmínky pro zřízení provozovny ve vlastním rodinném domě. Obor podnikaní jsou opravy hudebních nástrojů. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Provozovna
« Odpověď #1 kdy: 10. 10. 2017, 21:27:29 »
Dobrý den,

obecně lze podnikatelskou činnost vykonávat v prostorách, které jsou pro daný typ užívání schváleny (zkolaudovány) stavebním úřadem. Pokud prostory pro tento účel schváleny nejsou, je nutné provést jejich rekolaudaci. O rekolaudaci se žádá na příslušném stavebním úřadě. Pro účely stavebního řízení je nutné zpravidla obstarat závazné stanovisko hygienické stanice. Dále je nutné obstarat souhlas hasičského záchranného sboru příslušného kraje. Hasičský sbor provede kontrolu prostor za účelem jejich schválení z hlediska požární bezpečnosti. Pro ověření, zda dané prostory budou vyžadovat kolaudaci na zamýšlený účel, doporučuji toto konzultovat přímo na příslušném stavebním úřadem, neboť nutné náležitosti se mohou lišit podle okolností konkrétního případu.

Provozovnu je nutné při zahájení podnikání nutné nahlásit také na živnostenském úřadě.

S pozdravem


Petr Čížek
www.ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama