reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Faktura za pronájem auta  (Přečteno 1345 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pepíno

• Host
Faktura za pronájem auta
« kdy: 20. 08. 2017, 17:25:35 »
Dobrý den, mohu se obrátit s dotazem ohledně fakturace za pronájem aut? Jednatel pronajímá firmě s.r.o. 2auta / jako OSVČ/, smlouva zní fakturace měsíčně + DPH. Do nákladů si dávám náklady v podobě PHM. Za I.čtvrtletí 2017 fakturu vystavil, na měsíční prý "nemá čas". Od té doby nic, po upozornění, aby si vystavil fakturu za pronájem aut, se mi dostane jen hlášky: já vystavím fakturu až na tom firma bude lépe, a jestli to bude za kvartál nebo za 3, to je snad jedno. On si totiž myslí, že to do nákladů půjde potom najednou v tom měsíci, kdy vystaví fakturu. Dávám částku za pronájem do nákladů měsíčně.Na moji odpověď, že je jedno, jestli ji vystaví teď nebo potom, se mi dostalo nařčení, že ví, že mě na firmě nezáleží, že mě to je tedy jedno, jak na tom firma je, ale jemu ne. Jednateli se nedá nic říci, stejně neposlouchá, přece všemu rozumí, velké ego a hulvát.Tak se chci zeptat,zda je opravdu jedno, kdy si tu fakturu za pronájem aut vystaví? Děkuji za případné odpovědi. 

Reklama

• Stálý člen

reklama

M.M.

• Host
Re:Faktura za pronájem auta
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2017, 23:16:41 »
dobrý den,

příspěvku příliš nerozumím, než budete řešit cokoli dalšího, prověřte si zda vůbec může jednatel " fakturovat " nákladově do vlastní s.r.o.

http://www.az-data.cz/clanky/faktura-spolecnika-nebo-jednatele-vlastni-spolecnosti

toto FÚ, ZP a sociálka ( jsou obcházeny odvody ) docela dost řeší, pokud na to přijdou.

Platby GoPay

reklama