reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Tvorba webových stránek - Bez vlastní živnosti  (Přečteno 5480 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Roman Štěrba

  • Host
Tvorba webových stránek - Bez vlastní živnosti
« kdy: 20. 08. 2017, 17:12:08 »
Zdravím,potřeboval bych poradit jestli můžu pracovat pod IČ někoho z rodiny a nemuset si dělat vlastní živnost.Je mi 16 let a chtěl bych nabízet hlavně výrobu webových stránek a grafiku. Sám si ale živnostenský list dělat nechci. Pokud by ale například někdo z rodiny (třeba babička) potřebnou živnost měl, mohl bych pracovat jakoby pod ním (prostě jako zaměstnanec)? Tedy pod jeho IČ?Díky za všechny reakce a rady

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Tvorba webových stránek - Bez vlastní živnosti
« Odpověď #1 kdy: 21. 08. 2017, 09:17:18 »
Na cizí IČO se podnikat nesmí, to by bylo nepovolené podnikání a vykoledoval by sis tím návštěvu policie a tučnou pokutu.

Jediný způsob je, aby ten příbuzný, který má živnostenský list na tu činnost, tě zaměstnal (na dohodu o provedení práce, dohodu o pracovní činnosti nebo na pracovní smlouvu). Podnikal by on nebo ona, ty bys byl jenom zaměstnanec. Všechno by bylo napsané na majitele toho IČO - faktury, smlouvy, bankovní účty, registrace na různých serverech. Např. na tom webu Tvorba by musel být zaregistrován ten tvůj příbuzný (babička), nesmíš se tam zaregistrovat ty pod svým jménem a přitom uvést IČO někoho jiného.


 

Platby GoPay

reklama